| exotickiller a întrebat:

Ce dimensiune ar trebui sa aiba penisul la varsta de 17-18 ani?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Penisul nu are o marime "normala" la o anumita varsta. E adevarat insa ca exista medii pe diverse populatii sau rase ceea ce inseamna ca undeva intre plus minus 3 cm la medie ar fi normalul insa asta in intervalul 20-40 de ani. Specialistii spun asa, ca penisul are o crestere accelerata de la pubertate 12-13 ani pana pe la 16-18 dupa care o crestere foarte lenta cu vreo 2 cm pana la vreo 25 de ani, insa de obicei intre 16-18 ani penisul ajunce la dimensiunea maxima pentru o persoana.

Inteleg ca media europeana e pe la 17 cm, sa zicem ca undeva intre 14-20 cm ar fi un interval des intalnit.

Exista insa si barbati care din diverse cauze genetice sau fizice raman nedezvoltati, cazuri cu 3cm in erectie, sau mai fericite cu 6-12cm

Un penis intre 12 si 16 cm considerat sub medie sau mic poate satisface in general fara probleme.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

20 cm

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti e frica ca o ai mica?

| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea nu este direct proportionala cu varsta, de asemenea nu exista un tabel cu marimea standard pentru a avea termen de comparatie. Daca are dimensiunea medie 14-16 cm te incadrezi in normalitate.

| Emilian65 a răspuns:

La varsta de 17-18 ani, dimensiunea normala a penisului este de circa 18 cm.

| NumaiIdioti a răspuns:

In niciun caz 10 cm ca si al tau

| exotickiller explică (pentru NumaiIdioti):

Stai linistit, ca si daca ar fi de 10, tot e mai mare decat varsta ta

| ColyR a răspuns:

16-18