| hdsbgsbnd a întrebat:

ce sa fac sufar din cauza singuratatii ca nu pot avea un suflet pereche si a timiditatii am ajuns sa fac un gest extrem m-am taiat cu lama tot pe mana dreapta. E toata rosie, zgariata si pe o parte si pe alta, am inteles ca ma ajuta dar de loc. Trebuie sa incerc mai rau sefl harmul asta ca sa ma ajute sa ma obisnuiesc cu singuratatea? chiar nu pot avea pe nimeni. Chiar atat de urat sunt de ma resping toate fetele.e mana lui Dumnezeu de nu am sau ce este imi doresc ca orice om sa strang o fata in brate si sa-i ofer iubire.va rog ajutati-ma cu un raspuns ca ajuns intr-o situatie rea, va multumesc dau si funda dar nu jigniti app am 19 ani

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Stai linistit ca nu esti singurul care nu are prietenă sotie, si eu sunt la fel nu am pe nimeni, dar nu fac gesturi disperate sa ma tai cu lama, de ce? Pentru cine? Tu crezi ca fetele daca aud gestul tau sunt impresionate? Nu! Ele te cred un nebun, disperat, las le in pace, nu te grabii, Dumnezeu stie ce este bine, nu el este vinovat ca nu ai tu sau eu pe nimeni, asa este viata, nu le poti avea pe toate, gindeste te ce faci daca ai avea pe cineva cu care nu te potrivesti deloc, ce vei face? Il invinovatesti tot pe Dumnezeu ca ti a dat o femeie cu care mai mult te certi decit sa te intelegi? Pai nu e m ai bine singur? Decit cu o scorpie mai bine singur si nu te doare capul, ce vârstă ai? Stai linistit ca sunt oameni atit barbati cit si femei la 40-50 de ani singuri care nu au avut niciodata relatii sexuale si nu au murit, nu o sa mori nici tu din cauza asta, evident daca nu te sinucizi, atunci e alta poveste.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Din moment ce nu ai prietena/sotie de ce te bagi sa comentezi, oricum nu il poti ajuta

| PapushaDeCristaL a răspuns:

Nu dispera.

| 7Azaky a răspuns:

Stai calm, lasa prostiile cu self harm'ul! Si ai rabdare..si dezvolta'ti increderea in tine!
O sa gasesti pe cineva, stai linistit!
Decat sa ai 100 de prietene..si toate proaste..mai bine astepti sa gasesti una si sa fie ok!
Nu dispera..mai sunt fete! Ai grija la aspectul tau, fa'ti curaj, vorbeste cu fete...ca nu te mananca, stiu ca iti e rusine.dar.o sa iti treaca cu timpul! Si nu fii descurajat daca te refuza.
Viata e frumoasa si merita traita, cu sau fara prietena! (si cand o sa ai prietena, o sa vezi ca vine si cu +'uri si cu -'uri! )

| XxBlueRosexX a răspuns:

Stai linistit nu esti nici primul nici ultimul care nu are prietena. Taiatul cu lama nu e o solutie, si eu am facut la fel odata iar acum am rramas cu niste cicatrici vizibile si destul de urate, deci ai putina rabdare si curand vei gasi o fata care sa te iubeasca pentru ceea ce esti, gandeste pozitiv si ai incredere in tina si o sa vezi ca totul va fi bine pe viitor. Take care happy

| Doub a răspuns:

Cu atitudinea asta... cred şi eu că nu te place nicio fată.

| Alcyon a răspuns:

Daca o sa mai faci chestii de-astea, chiar ca o să rămâi singur. Fetele fug de baietii disperati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi-mi cum te-ai tăiat ca să ştiu dacă te-ai tăiat bine.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Esti slab. Cedezi usor vietii. Lasa negativitatea si uta-ti privirea catre alte drumuri. Ai cazut te ridici si mergi si mai repede!

| ToKen a răspuns:

Dumnezeu n-are nicio legatura cu mini-drama ta.
Singura solutie este sa indrepti toata dragostea asta pe care vrei s-o transmiti, spre tine. Asa vei deveni narcisist si-ti va face placere sa fii singur cu tine mereu.
Miroase a multa labuta, totusi.

| Dugalle a răspuns:

Serios ca ai 19 ani? Chiar nu cred avand in vedere ca esti cam imbecil, serios acum.

Eu sunt un depresiv de la varsta de 13 ani si nu am facut nici macar o data ceea ce ai facut tu.

Nu crezi ca e mai bine sa tii la integritatea ta corporala si sa te chinui doar psihic? Te obisnuiesti dupa un timp.

Daca crezi contrariul atunci chiar ca esti vai de steaua ta.

Drama queen, stop overdramatizing yourself.

| LowHP a răspuns:

Dupa descrierea ta esti cel mai urat om de pe planeta si cel mai prost.