| Xayah69 a întrebat:

Chiar as vrea ca cineva sa citeasca tot ce urmeaza sa scriu pentru ca ar insemna foarte mult pentru mine.In urma cu 8 luni am inceput sa ma apropii de o fata cu care pana atunci nu prea aveam contact si nu prea ieseam impreuna.Ne-am apropiat foarte mult si vorbeam des, ieseam aproape zilnic numai pentru ea,iar eu i-am spus toate astea,cat de mult o plac si cat mi-as dori sa fim impreuna, dupa toate astea m-a refuzat in prima faza,iar eu am decis sa mai incerc din nou dupa ceva timp, de data asta devenind si mai apropiati, asta intamplandu-se acum 1 saptamana,am venit cu un trandafir si cu cuvintele alese bine,si din nou am fost refuzat, iar ea a inceput sa planga,dar ideea e ca eu nu pot sa inteleg care este problema,pana cand ea imi tot spune de atunci ca vrea sa ramanem prieteni,ceea ce mi se pare o prostie, pentru ca pana la urma i-am spus ca nu se mai poate sa fie totul ca inainte asa de frumos numai daca vom fi impreuna, iar ea a ales sa fie asa.As vrea sa stiu daca cumva exista ceva ce pot face sa ii deschid ochii sa vada cumva ca ce ii propun eu este ceva adevarat si frumos, pentru ca ea crede ca nu va merge.va multumesc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca-i indragostita de alt baiat si nu-ti poate spune, de aceea plange si te refuza.
Ori probabil este prea micuta de varsta si nu-i dau voie parintii.

| MidnightR a răspuns:

Ai incercat de 2 ori, pana la urma ti se acreste.Si atat timp cat fata nu iti spune problema, tu vei sta ca fraierul si te vei gandi ce e in neregula cu tine sau cu ea.E foarte mare prostie, tie deja ti s-a instalat ideea si pe moment e imposibil sa o vezi ca simpla prietena.Mergi mai departe si las-o, cel putin pentru moment, pana iti trec sentimentele.

| Kira5854 a răspuns:

De obicei cand o fata reactioneaza asa desi ai toate motivele sa crezi ca ar merge, inseamna ca ea te iubeste, doar ca nu vede in tine decat un prieten, un frate. Inseamna ca o doare sa te respinga, dar nu vrea sa iti faca sperante false. Imi pare rau ca iti spun atat de direct, insa alta explicatie nu vad.
Decat daca ea are ceva de ascuns, un iubit violent de care nu poate scapa sau probleme acasa, gen sa nu aibe voie sa aiba iubit ca pateste x lucru...prima varianta pare mai probabila.

| NicoletaSimina a răspuns:

In ea s-a instalat o frica foarte puternica, daca este virgina este si mai rau...trebuie s-o astepti pana cand se va simpti pregatita atat psihic,cat si fizic,daca tii la ea cu adevarat.Ia-o usor, nu te enerva, fii rabdator cu ea, intelege-o si fi-i alaturi indiferent de situatie.Ea trebuie sa-si capete incredere in tine, si mai ales in ea.Nu incerca sa o fortezi sa faca ceva cu tine,pentru ca este posibil sa-i fie teama de necunoscut,incearca sa-i explici ca vei fi gentil cu ea, ca daca o va durea, tu te vei opri in acel moment, nu fii dur cu ea, respect-o si asteapta pana cand ea-ti va spune ca vrea sa incercati din nou. Sper ca te-am ajutat!