| GabrielGL a întrebat:

cine inseala primul intr o relatie. el sau ea. de. ce?

Răspuns Câştigător
| FlappyXXX a răspuns:

Sincer, sunt de părere că ambii ar putea înșela, mai ales dacă au un caracter de și nu se mulțumesc cu cât au. Eu merg pe principiul fideliteții, sunt într-o relație de 2 ani cu o fată minunată, o fată cuminte, o fată asa cum trebuie să fie, tocmai asta m-a atras la ea... Chiar daca pana acum ceva timp eu eram încornoratul că eram mereu gelos pe ea din orice ( chiar si pe colegii ei de scoala ) chiar daca nu mi-a dat motiv vre-odata, acu e ceva mai bine, acu am prins putin acea incredere in mine si mi-am dat seama ca gelozia nu ajuta decat la indepartarea usoara a celui de langa tine. Acu s-a intors roata putin si ea e aia mai geloasa. laughing Dar ce conteaza atat timp cat este iubire? Pe mine nu ma deranjeaza gelozia ei.
Si de ce as inselao? O iubesc ca pe ochii din cap, imi ofera absolut tot ceea ce am nevoie. De ce as tradao? Nu exista asta.
Si e de ce m-ar insela atata timp cat ii ofer tot ceea ce are ea nevoie ca femeie si mai mult de atat? Ea este o fata sensibila si la propriu si la figurat, daca tip odata la ea la nervi incepe sa planga efectiv, de asta ocolesc cat pot certurile zdravene, pe care in general ea le porneste ca este femeie laughing)) Dar asa cum este ea sensibila o afecteaza repede orice, si mereu am fost alaturi de ea in momentele grele, mereu am sustinuto si la problemele din familie si etc.
Si relatia noastra a avut multe piedici ( si aici nu ma refer la persoanele bagacioase, ca spre norocul nostru nu prea am avut parte de asa ceva ) dar in schimb am avut multe probleme cu parintii ei care la un moment dat ne interzisesera sa mai fim impreuna ( in mintea lor ) dar noi am trecut peste toate impreuna si acu suntem fericiti. Este tot ceea ce conteaza din punctul meu de vedere. Daca ai iubire si stii sa fii fidel, poti avea lumea la picioare alaturi de persoana de langa tine, daca alegi sa inseli atunci ai pierdut totul, inclusiv demnitatea. Ce zici, merita?
Ideea principala din capul meu a fost mereu ''Nu esti fericit langa persoana de langa tine? Nu te mai simti atras, nu o mai iubesti? Nu iti mai ofera ceea ce iti doresti tu? Simti dorinta sau curiozitatea de a incerca sa vezi cum e cu alta persoana? Atunci e simplu, spune-i asta in fata, va despartiti frumos si ramaneti si cu demnitatea in picioare.
Nu merita sa iti bati joc de o persoană, oricare ar fi aceea. Mai tarziu vei regreta. ''

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La cum sunt fetele din ziua de azi cred ca ea in peste 80% din cazuri

| Xelon a răspuns:

Depinde,parerea mea e ca inselam in egala masura,eu am inselat,da am un amic care a fost inselat, oricum si faza asta cu inseltu' e mai complexa decat pare, poti sa iubesti o persona si sa nu fii multumit de aceasta pe partea sexuala, pentru ca pare o prostie sa te desparti de cineva doar pentru sex, atunci insela.

| En3Rgi a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte si de felul lor de a gandii, unii sunt loiali, iar pentru altii e doar de distractie. De obicei oamenii inseala pentru ca se plictisesc de persoana cu care sunt, sau pentru ca pur si simplu au un caracter de c***t.

| Yon1470 a răspuns:

Cine ridica coada e de vina, nepoate!

| GabrielGL explică (pentru Yon1470):

Mersi nepoate

| Yon1470 a răspuns (pentru GabrielGL):

Sa cresti mare!

| curcanupenes a răspuns:

Pe rand