| AestheticPerf a întrebat:

Cum ar trebui sa incep sa vorbesc cu o fata? Ne cunoiastem de vreo 3 ani, ne salutam, ne mai uitam asa unul la altul si vreau sa vorbesc mai mult cu ea, dar nu doar sa vorbesc asa, cand vorbesc cu ea vreau sa fie interesata si sa nu fie plictisita, sa ii placa sa vorbeasca cu mine ( in text ma refer ), are examenul de clasa a-VIII-a de dat, poate as putea sa ma leg de asta, dar nu numai, ca nu vreau sa se plictiseasca, va rog ajutati-ma! FUNDA

Răspuns Câştigător
| 1Me9 a răspuns:

Fratioare, nu te lega de examen, consoland-o sau incurajand-o, o sa te ia drept bun prieten si o sa iti cam dea cu FriendZone.Mi s-a intamplat de Nspe mii de ori frate...deci nu incerca, ca de la barbat la barbat iti spun.
Incearca sa te evidentiezi prin anumite fapte, hobby-uri, talente, las-o sa ti se dezvaluie, sa iti povesteasca despre ea, incearca sa nu vorbesti despre tine prea mult, si fii tare, nu lasa garda jos, ca orice moment de slabiciune este taxat.

Funda?! Pls! happy

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Fii misterios. Nu da totul pe tavahappy Va cunoasteti de foarte mult timp. Sigur poti sa gasesti subiecte de discutat. Daca nu vorbesti nu ai de unde sa afli ceea ce ii place. Vorbiti despre filme, muzica, excursii, ce faceti voi pe la scoala.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai asteptat 3 ani sa vorbesti cu ea, mai poti astepta inca 4 luni sa termine cu examenul, pentru ca acum este cel mai neprotrivit moment sa te accepte, avand atat de mult de invatat si neavand timp de mesaje si iubiti.