| Nusunteu12 a întrebat:

de cateva zile am o problema care ma jeneaza foarte tare.am fost la prietena mea.iar aceasta m-a "frecat" pe penis prin pantaloni pentru ca este foarte timida.iar atunci m-a cam luat valul si nu am oprit-o la timp.si am ejaculat.problema este ca de atunci simt o mancarime la penis.pe ata mai exact.acum simt ca si cum in orice moment as putea sa ejaculez.este foarte jenant. uneori simt o tensiune in corp si simt ca o sa ejaculez.dar nu mi s-a intamplat pana acum..cred ca sufar si de ejaculare prematura.pentru ca atunci s-a intamplat foarte repede.am 16 ani.si sunt inca virgin. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Ma ejacularea precoce este foarte rara, cand va aud imi vine sa mor, nu exista asa ceva, este lipsa de experienta si faptul ca asa cum ai zis si tu "te-a luat valul" si te-a atins ea, e altceva cand te atingi tu si cand o atinge ea, simti altfel se transmit astfel senzatiile si sunt prea puternice pentru tine pentru ca e prima oara, si nu ai experienta pur si simplu. Si la primele contacte o sa ai ejaculari premature, da asta nu inseamna ca suferi de renumita boala "ejacularea precoce". Stii ce inseamna ejaculare precoce? Sa nu simti cand iti vine deloc decat sa ejaculezi atat sa nu poti sa te opresti sa nu poti sa faci nimic, asta e ejacularea precoce, mancarimea pe care o ai, este din cauza ca ata trebuie sa se rupa, si la primul contact sexual sau al doilea, presupun eu o sa ti se rupa si nu o sa mai ai nimic, dupa ce o sa capeti experienta o sa scapi si de ejacularea prematura, cand o sa faci sex, sa te opresti 3-5 secunde cand simti ca iti vine, alternezi cu masturbarea partenerei cu sex oral etc etc. O sa vezi ca o sa fie frumos si o sa vina de la sine, nu va mai panicati cu ejacularea precoce pentru ca asta e doar un mit de care sufera doar circa 10% dintre barbati si acestia trecuti lejer de 30 de ani. De fapt ejacularea precoce se zice ca apare la orice varsta stii de ce? Ca sa te faca sa intrii pe diverse siteuri sa cumperi creme si sprayuri, prostii, toate niste prostii la fel ca si marirea, penisului, sanilor si a jegului din urechi. Cheers.

14 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Nu suferi de ejaculare prematura este posbil sa ti se fi rupt ata pe jumatate in plus e nevoie si de igiena spala-te bine si clateste si eventual ia un unguent cu antibiotic sa iti dispara mancarimea.cel mai probabil s-a decalotat si s-a fortat ata si o fi rupta un pic e normal sa te manance sau sa doar putin

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se numeste ejaculare precoce nu prematură. Iar la 16 ani i ti arde de lucruri pentru adulți?

| Nusunteu12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca nu iti convine ceva cristi poti sa nu raspunzi.pur si simplu nu mi s-a mai intamplat si eram curios sa stiu ce se intampla.nu imi arde de lucruri pentru adulti.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ca un virgin la 16 ani care este frecat la penis de iubita sa, sa ejaculeze. Deci nu este vorba o ejaculare prematura.

| mentholinks a răspuns:

Cum sa fie foarte timida man din moment ce te-a "frecat" pe penis? rolling on the floor.

| Nusunteu12 explică (pentru mentholinks):

Pai daca nu ii iau eu mana si o pun pe penis ea nu face nimic.am mentionat ca prin pantaloni.de training.am incercat sa ii iau mana si sa o bag la mine in pantaloni dar nu a vrut.in fine deja deviem de la subiect.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Inca nu poti spune ca suferi de ejaculare prematura sau nu din simplul motiv ca nu ai avut contacty sexual si ejacularea pe care ai simtit-o a fost datorita tensiunii sexuale pe care o poti simti pana incepoi viata sexuala, mai ales ca presupun ca tu nu te mas...
Revenind la partea cu mancarimea, verifica daca penisul ti se decaloteaza si daca da curata-lhappy pentru ca te mananca deoarece este posibil sa fii inceput sa ai polutii nocturne si totodata acestea trebuiesc curatate. Nu te speria ce ai descris este perfect normal.

| Nusunteu12 explică (pentru MeConstantine):

Da.ma si masturbez.intr-un timp ma masturbam chiar foarte des.1 data pe zi.acum nu ma mai masturbez asa de des.1 data la 4-5 zile. daca asta imi dauneaza pot sa incetez..eu cred ca este ceva psihic pentru ca. uneori cand ma concentrez pe altceva nu mai simt nimic.cred ca am ramas cu acea senzatie in minte.

| MeConstantine a răspuns (pentru Nusunteu12):

Nu este oky ca o faci dar daca faci asta te mai detensioneaza, iar cu senzatia in minte este normal pentru ca este o persoana reala

| m00n a răspuns:

Cred ca de fapt abia acum au inceput domnii hormoni sa-si faca treaba asa klumea...e de bineee, dar ar trebui sa scapi totusi de tensiunea asta, e nasoala tare din cate stiu eulaughing

| MeConstantine a răspuns (pentru m00n):

Tu stii mai binehappy

| ghinionistul112 a răspuns:

Da! suferi de ejacularea prematura... dar nu intra in panica, ca e ceva normal, frate!

| Nusunteu12 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, luni o sa ma duc la un control pentru ca azi m-am intalnit cu prietena si imediat cu mi-a pus mana pe penis parca am luat-o razna imediat am simtit ca o sa ejaculez si am oprit-o imediat.inainte nu mi se intampla asa.o sa vad despre ce e vorba.va multumesc.

| luca1122 a răspuns:

Probabil ca ata ta sa frecat de pantalon prea tare si incepe sa se lase...sii e foarte sensibila in acest punct incearca sa faci cat mai repede sex ca sa se lase si aceasta problema nu te va mai jena