| AndreiZH a întrebat:

de ceva zile incoace o fata ma place si eu nu stiu ce sa fac, adica as vrea s-o combin dar na e cam timida si are parinti cam exigenti si pe mine toata lumea ma spune parintilor daca fac ceva bine, mama nu spune nimic, nici tata. Pareri? Cum o combin ca are planuri de relatie serioasa.

7 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

De unde știi ca vrea relație serioasa? Ti a dat de înțeles ca vrea o relație cu tine? Dacă da, lasă lucrurile sa vina de la sine.

| RAY a răspuns:

Fata vrea sa se marite cu tine in schimbul sexului =asta e o obsesie la romance, toate se vor maritate

| Andreeush a răspuns:

Ce înțelegi tu prin relație serioasă?
Atâta vreme cât vă este frică de părinți și alte persoane slabe șanse.

| Plato a răspuns:

"Relatie serioasa" dar voua va e frica de parinti. laughing
Ia ceva de desenat, iar relatiile serioase lasa-le pe cand nu te mai justifici in fata parintilor, or mami nu te mai pune in pat la 22.
Poti incepe cu o carticica de gramatica, e mai bine s-o combini decat so combini.

| f2ff2fl12f a răspuns (pentru Plato):

1. Nu mai fa mișto.
2. Mai termina-te cu "mami te baga în pat la 22", nu de alta, dar poate omul asta are mult mai multi ani decât crezi tu și nu îl baga mami în pat la 22 cum te baga pe tine, sa ți-o zic cum le spui și tu altora. Cum te simți? Asa se simte și altul. Nu te interesează pe tine asta, dacă pe tine te baga la 22, nu baga și pe altul. Eu am 15 ani și nu îmi spune mama nimic când sa dorm, dorm la ce ora vreau eu. Nici când aveam 10-11 ani nu îmi spunea nimic. Nu te mai lua după propoziția aia stupida și învechită, fă-ți tu propria proporție folositoare și noua. Aia nu are rost, vorbești aiurea și nu ai treaba cu întrebarea, exact ca și anamaria50 sau cum o chema. Va potriviți, tu faci mișto în alt mod, ea în alt mod. laughing urăsc persoanele ca voi. Învățați sa va faceți plăcuți, ca nu pari deloc plăcut. Sper ca nu ești asa și în viata reala, cu caracterul asta de care oamenii se feresc. Ai multe de învătat. Dai de înțeles ca tu ești ala "adultul", pe când de fapt, nu pari unul. Un "adult" nu sta sa facă mișto de altul, mai ales asa aiurea. Dacă vrei te învat eu, fiind "copil" la 15 ani cum spuneți voi, cum ar trebui sa te comporți. Scriu și scriu aiurea, dar nu va suport deloc.

| Țoglă a răspuns:

O combini și aia e.

| f2ff2fl12f a răspuns:

Relația serioasa nu exista în momentul în care se ferește de părinți. De ce? 1. Tot vor afla și nu are rost, da dovada de imaturitate și nu câștiga nimic. 2. O relație serioasa rămâne una serioasa în momentul în care înfrunta pe toți, inclusiv pe părinții ei, sa stea cu tine. Ce specifici tu, nu este una serioasa, este una asa, de farmec pana când nu va învață ce este aceea o relație serioasa.