| Anonim1416 a întrebat:

Deci...cu o luna inainte de vacanta asta de iarna, am inceput sa vorbesc cu o colega(ea avand prieten).am vorbit despre chestii personale, avea incredere in mine.si tot spune ca sunt de treaba, si in ultima sapt de scoala a stat cu mine in banca( eu stau singur in banca de obicei ), ceea ce era ciudat deoarece ea sta cu o fata in banca, si sunt foarte bune prietene, (m-a socat putin chestia asta ).Am inceput sa ma gandesc ca poate ma place, ea spunand ca sunt qt si ca sunt de treaba.de obicei, ea incepe conversatiile, rade la glumele mele mereu si tin sa mentionez ca are prieten.CE SA FAC?!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O intrebi fara ocolisuri, pe fata, in mod direct, sa-ti spuna care este parerea ei despre tine si in functie de raspunsul ei, daca accepta sa fiti/deveniti mai mult decat niste buni colegi de clasa, sa deveniti iubiti pentru ca sa deveniti/formati un cuplu. Curaj. Succes!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, te considera prieten si atat!

| DenisaAnon a răspuns:

Buna! Eu am 14 ani si sunt tot fata happy Cand o persoana mi se pare interesanta(un coleg) incerc sa ma dau pe langa el. Fata aceasta simte ceva pentru tine doar ca probabil ii este teama sa ti-o spuna.Nu incerca sa faci primul pas..astfel ea va nega(avand in vedere ca este cu cineva) si se va strica prietenia voastra.Ai rabdare.ea trebuie sa-si dea seama ce are de facut. Daca continua si cu alt fel de lucruri si ti se pare ca treaba este serioasa si ea vrea asta... poti sa o intrebi ce se intampla cu prietenul ei.Relatiile dintre colegi nu tin mult.Succes! happy Funda?

| matimaricica a răspuns:

Fi tu însuți! Fata se simte bine în preajma ta, deci încearcă sa stea mai mult lângă tine.Sunt unele fete, care... Dacă vad ca se înțeleg bine cu un băiat, încearcă sa se apropie cât mai mult de el. Poate ca și relația cu iubitul sau s-a răcit și începe sa îi placa de tine. Tu sa fi ca pana acum, și dacă crezi ca o placi și va sosi momentul sa îi spui, sa o faci indiferent de răspuns.
Asta a fost părerea mea.