| Nicolcea_Tiberiu_2001 a întrebat:

eu am o întrebare. Penisul meu se decalotează cam greu când e în erecție nu se decalotează deloc și dacă încerc s-o fac mă doare. Intrebarea este pot face sex așa? Și cum s-o fac? Dau funda vă rog fără jigniri.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate si asa. Fara belire de multe ori e mai confortabil

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca ai FIMOZA si este indicat sa mergi la o consultatie urologica, pentru a primii sfaturile corespunzatoare. O fimoza minora se poate rezolva cu ceva creme si masaj, pe cand una majora, numai prin interventie chirurgicala (chiar si aiai fiind minora, sub 10 minute, cu anestezie locala, dupa care pleci acasa).
Bineinteles ca in situatia actuala sexul nu se poate intampla, pana nu rezolvi problema la UROLOG.
Cu cat rezolvi problema mai repede, cu atat mai bine pentru dezvoltarea cuculetului si chiar inceperea vietii sexuale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Actul sexual intretinut cu un penis afectat de fimoza de regula este neplacut sau devine chiar foarte dureros in timpul sexului, astfel ca sexul in loc de placere va provoca senzatii neplacute. De asemenea existenta unei fimoze severe va influenta negativ dezvoltarea si NU va permite penisiului sa se dezvolte armonios atat ca lungime cat si din privinta aspectului. Din acest motiv este indicat ca fimoza sa fie cat mai rapid indepartata printr-o metoda adecvata care se alege in functie gradul de incadrare, de severitate. Multa sanatate!

| ȘEMaria a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic mai ales dac doare. nu este rusine sa mergi la medic cu aceasta problema asa ca nu mai sta pe ganduri si fugi la medic