| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata si nu stiu daca ea ma place si cum sa ii fac sa ii spun. Uita-ti cum se poarta cu mine :
- stau tot timpul cu ea in pauze, iar ea nu ma trimite la plimbare
- radem impreuna
- pe fb vorbim mereu
Deci intrebarile mele sunt:
- Voi credeti ca ea ma place (eu zic ca daca nu m-ar plaacea deloc nu ar sta tot timpul pauzelor cu mine )?
-Cum sa ii spun ca o plac?

6 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

De ce ai impresia că ar trebui să-i spui?
E ca şi cum aş anunţa porcul că îi dau de mâncare. Păi nu mai bine îi dau de mâncare direct?

| Cigarettă a răspuns:

99, 99% te place smug. Cu siguranţă nu e vorba doar de o "amiciţie" şi atât. Cu siguranţă are sentimente pentru tine şi ea aşteaptă ca tu să faci primul pas :3.
Găseşte "momentul şi locul" potrivit şi spune-i c-o placi [dar să fiţi doar voi doi...] :3
Baftăă!

| Diana3457 a răspuns:

Cu siguranţă te place, fix aşa mă comportam şi eu cu un băiat pe care îl plăceam foarte mult. Poţi să-i spui că o placi prin metoda asta: la mine a funcţionat foarte bine, vorbeşte puţin cu ea pe Facebook şi dupa spune-i aşa am aflat că te place un băiat şi ea cu siguranţă va întreba ca cine e si ii spui ca nu poti sa ii spui doar litera cu care incepe numele lui si ii spui prima litera din numele tau de familie si cel al tau si daca nu isi da seama ii spui ca sta tu tine pe hol, rade cu tine ce faceti voi. happy Succes! Ai mare grijă de ea! :*

| Crypto111 a răspuns:

Buna,uite parerea mea de fata! Pai daca sta cu tine in toate pauzele, vorbiti pe facebook si mesaje, radeti impreuna, asta nu inseamna ca si ea te place, poate ca te considera cel mai bun prieten.Eu zic sa-i daruiesti flori si sa-i spui ce simti pentru ea. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| DariusZamcu a răspuns:

Frate,fi tu asta e tot am avut exact aceeasi problema si i-am spus ca o plac am avut o realatie big grin

| VulpitaDulce22 a răspuns:

Eu sunt fata, asa ca sfatul meu este ca trebuie sa ii spui direct. Uite, cel mai bine e in pauza cand stati amandoi (dar sa fiti doar voi 2) sa ii spui ceva de genul Te plac! sau Tin la tine! Sigur va merge. Un baiat a facut exact acelasi lucru si inca suntem impreuna happy Multa bafta!