| Mirunutsza a întrebat:

Salut,TPU! Imi place de un baiat si nu sunt sigura daca si el ma place. Suntem colegi de clasa, sta in spatele meu. Mi-a dat niste semnale, de exemplu l-am surprins de mai multe ori uitandu-se la mine, atunci cand trece pe langa mine ma atinge usor de mana. Odata am mers impreuna la scoala(stam in acelasi cartier) si statea mereu langa mine si imi punea tot felul de intrebari. Si saptamana trecut s-a intamplat ceva si de atunci cred ca ma place, la chimie, am cerut adresa de mess unui coleg, care sta langa el, in fata mea, iar el se intorcea la mine si tot ma privea, niste sugestii

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Raspunsul corect,il poti afla doar de la el.
Te priveste,iti zambeste, te atinge din intamplare, sunt semne ca e interesat de tine, dar nu destul de clare.
Dovedeste ca si tu il placi!
E posibil ca lucrul asta sa-l astepte.
Sa fii sigur ca il placi ca sa-si ia inima in dinti. Ii e frica de un refuz.
Sunt sigura ca atunci cand i-ai cerut id-ul acelui baiat, s-a gandit ca pe el il placi si nu are rost sa incerce!
Deci..dovedeste-i ca il placi!
Si va lua masuri!
Succes!

| Mirunutsza explică (pentru NoSmile):

La asta nu m-am gandit, deci zici ca as putea sa il cer si lui si poate asta i-ar putea sugera ca il plac?

| NoSmile a răspuns (pentru Mirunutsza):

Nu.
Pentru inceput zambeste-i! Priveste-l,dar nu insistent! Saluta-l, cand treci pe langa el. Intreaba-l cate ceva, orice(despre scoala, etc)
Apoi totul va veni de la sine. Iri va cere el id-ul, daca te place si daca ii face placere prezenta ta.
Succes!

| Mirunutsza explică (pentru NoSmile):

Da,asta am facut si eu, dar nu s-a intamplat nimic special...

9 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Tinand cont ca sunteti colegi de clasa e putin mai greu sa aveti o relatie care sa tina pe masura ce timpul trece.E clar ca intre voi exista o atractie pentru ca sunt destule semne care sa confirme acest lucru. Daca esti mai indrazneata din fire ai putea deschide un subiect paralel si sa aveti o discutie despre ce considerati voi legat de o situatie similara cu a voastra, fara ca el sa isi dea seama ca tu incerci sa-i afli parerea despre povestea voastra.Sau ai mai putea lasa sa treaca timpul si sa vezi ce intentii va avea, poate va face el primul pas.Bafta happy

| MishikiCrisy a răspuns:

Sunt sanse destul de mari sa te placa. Daca nu, probabil e dus cu pluta. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Cand un baiat se uita la o fata,sau ii zambeste nu inseamna neaparat ca o place! P.s poate nu avea ce face!
Daca vrei sa afli daca baiatul de care iti place,te place si el eu zic sa-i spui colegului care vrei tu,sa-l intrebe daca te place,si daca da, atunci poti sa te pui langa el, sa faci glume cu el, sa vorbiti mai mult, si poate cine stie poate veti fi si impreuna!

| WildDream a răspuns:

E posibil ca si el sa te placa sau cel putin e interesat sa te cunoasca mai bine. Intra in vorba cu el, cere-i id-ul de mess, faceti schimb de numere de telefon ca sa puteti sa va cunoasteti mai bine si cine stie poate se ajunge si la o relatie.