| Anonimuyffc a întrebat:

Salut tpu.Inca din clasa a 9 imi place de o colega(am terminat a 10 acum), dar nu stiu cum sa ii spun asta.Nu am mai avut pana acum nici o prietena din cauza ca nimeni nu m-a atras la fel de mult ca ea.Recent am aflat de la o prietena de a ei ca si ea m-a placut in clasa a 9, dar acum nu stiu daca ma mai place.Ea il place pe un baiat din clasa dar el nici nu o baga in seama.Nu stiu cum sa ii spun ca o plac, imi e frica ca ma refuza si na...Eu m-am gandit sa pun o prietena sa ii bata apropouri daca ma place si daca da sa incerc,iar daca nu asta e, macar nu m-a refuzat. Ceva sfaturi va rog?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai pune pe nimeni sa bata apropouri ca mai mult strica decat atrage.
Am avut o colega care tot ma interba daca il plac pe x-ulescu sau v-ulescu, amandoi fiind prieteni si amandoi baietii o puenau sa ma intrebe, ca nici unul nu avea curaj sa ma intrebe. Adevarul este ca m-am sictirit de atata prostie si i-am refuzat pe amandoi.
la mine nu a functionat niciodata metoda trimiterii curierilor sa le rezolve problema, la mine ori vii personal sa-mi spui, ori nici nu vreau s ate vad/aud.

Sfatul meu este sa nu folosesti pe nimeni, s ate duci personal si sa-i spui, ca-i mai frumos si mai sanatos asa!

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Zi in **** mea ce sentimente ai fata de ea. Asta e, te refuza nu o mai bagi in seama, cine stie poate ea pierde o partida buna. Daca nu ai tupeu, bea 2-3 shoturi de tarie sa te racoresti, te uiti in oglinda, te imbarbatezi, si dupa iti iei inima-n dinti asemenea lui Grauceanu, si ii trimiti mesaj fetei cu ceea ce simti.