| MaricicaMari a întrebat:

Salut TPU,inca nu m-am sarutat cu nimeni, deci cum se sărută (stiu ca e o intrebare proasta)?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O adresă de-a ta si facem probă. Imi vei asigura si cazarea.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de persoana cu care te saruti, ca asta nu te putem invata noi, trebuie sa incerci cu iubitul si descoperiti voi stilul preferat, care va place amandorura.

| Sofer a răspuns:

Vezi în filmulețe pe YouTube.
Hai sa îți dau un Kiss.

| GoldenZenith a răspuns:

day dreaming Sărutul e limbajul dragostei, păpușă. Cauti să simti buzele si limba persoanei respective, sa le lingi, absorbi ca si cum ar fi cel mai dulce desert de pe planeta, dar pe care nu vrei sa il termini din prima. Ioi, ce pofta mi se făcu. sad O sa descoperi asta singura. Nu iti poate spune cineva exact cum se face, pentru ca fiecare are propriul stil.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghid oficial pentru efectuarea sărutului.
O campanie al Ministerului Educatiei din 14.09. 2019

Sărutul, ce este mai exact sărutul?
Sărutul este acel gest care implica ca doua persoane de aceleasi varste sau sex, sau de varste si sex diferit sa isi atinga reciproc buzele superioare si inferioare al fiecaruia printr-un gest de iubire, afectiune sau de atractie sexuala.
Dar cum se efectuaza mai axact sărutul?
In primul rand legea nr 46/2012 art. 3 prevede recluziunea de la 1 an la 3 ani pentru cine efectueaza acest gest cu scopuri si intente de natura canibalistica.
Dar, revenim la cum se efectueaza acest gest.
In primul rand faceti rost de doua buze

Iti las link ca nu stau sa dau copy paste la tot
https://www.edu.ro/ghid oficial sărut 2020

Astept fundă

Răspuns utilizator avertizat
| Bozgi200 a răspuns:

Important: INCHIDE OCHII.
eu nu am făcut-o prima dată si a arătat extrem de ciudat. Daca ii închizi o sa te piti concentra doar pe buze si o sa se simtă foarte bine.
Cand săruți împinge buzele in față, ca o ștampilă.
Caută pe internet tutoriale, sunt destule.

| Katte a răspuns:

Putin scarbos daca e primul sarut, dar moale si placut