| PisSsicutTtzza a întrebat:

Am si eu o intrebare ...cum se saruta, ca nu prea stiu. Cum se face?

18 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ești prea mică dacă pui astfel de întrebări, așa că nu te mai gândi cum să săruți că nu îți voi spune.

| PisSsicutTtzza explică (pentru Azµre):

Am 15 ani nu 9.....totusi mss laughing

| Felys a răspuns:

Cate filme sunt la televizor cu asta, chiar nu ai vazut ca aia isi lipesc gurile unul de altul, daca nu stii insemna ca nu e cazul sa o faci, asteapta sa cresti

| Voidwithin a răspuns:

Te lasi purtat de val si totul o sa mearga de la sine.

| Keith a răspuns:

Totul vine de la sine, lasa-l pe el sa te ghideze daca tu nu stii, nu iti trebuie un manual de instructiuni.Bafta!

| irrumator30 a răspuns:

Cati ani ai?

In primul rand sarutul ar trebui inceput de baiat. Acesta e ceva firesc si natural, placut.

exista mai multi pasi, dar care vin asa pe neobservate:
1. Sunteti imbratisati, buzele vastre se apropie;
2. Inchizi ochii;
3. Buzele se ating usor;
4. Sarutul devine mai intens si mai apasat, si intra in joc limbuta.

Mult succes!

| Manuellllaa a răspuns:

Totul vine de la sine, nu trebuie sa ai o carte gen"kamasutra"intelegi?
Deci fara emotii!

| PisSsicutTtzza explică (pentru Manuellllaa):

Eu sunt o fire ff timida happy

| Trojandll a răspuns (pentru PisSsicutTtzza):

Chiar as vrea sa iti raspund dar nu stiu cum sa iti explic...SORRY,si sa gasesti vreun raspuns care sa iti fie de folos

| supradozadenebunie5 a răspuns (pentru PisSsicutTtzza):

Cu toti avem emotii la primul sarut, nu exista inca o regula sau o tehnica pentru sarut, trebuie doar sa te lasi purtata de val si o sa vezi ca te vei descurca pana la urma numeni nu s-a nascut invatat

| Manuellllaa a răspuns (pentru PisSsicutTtzza):

Asa eram si eu draga mea.
Ziceammm vaai daca nu stiu si ma fac de ras?
Dar totul a venit de la sine, cand iti apropii buzele tale de ale lui, uite am sa-ti arat un video.

http://www.youtube.com/watch?v=tCITaAyJR9Y

| GeorgyGirl a răspuns:

Simplu, cand vei fi acolo langa acea persoana o sa simti nevoia asa ca ia-l sau ia-o in brate si apropiativa buzele apoi vei vedea totul vine de la sine doar nu te grabi relaxeazate inchide ochii si viseaza vei vedea cat de frumos va fi si pasional si stai linistita pentru ca el te va ajuta cu siguranta succes!

| lavinutsa a răspuns:

Pai deschizi gurita si va jucati cu limbutele
daca nu stii nu lasa sa se vada joaca-te cu limbuta pe buzele lui si face el tot fa-te ca stii ce faci nah...pana te prinzi tu de faza

| Auroree a răspuns:

Totul vine de la sine!

| PisSsicutTtzza explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri.imi sunt de folos.va puppp :*

| lllorenusssuumeu a răspuns:

Http://www.220.ro/faze-tari/Cum-Se-Saruta-Pasional/DgKYwtct38/ Uite, dar totul vine de la sine;) Iti sfătuiesc sa te saruti cu un baiat care stie, ca dupa aia o sa fie scârbos si nu o sa mai vrei :* sucees o sa reusesti :* si sa nu maii fii timida:) nu e bine, lasăte purtata de val si totu`l iti va iesi perfect draga :*

| abracadabrism a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=tCITaAyJR9Y
Mai sus gasesti pas cu pas ce trebuie sa stii sper sa te ajute...
Fact: prima oara e ciudat pentru oricine, deci nu te invinovati:))

| rtyrshtfghf a răspuns:

Totul se face din inima