| Nyka a întrebat:

Intrebarea mea e urmatoarea:eu si iubitul meu ne intalnim de un an,noi ne intelegem foarte bine, avem aceleasi gusturi, aceleasi ginduri etc. Iar parintii mei si rudele mele nu stiu de ce nu vor sa se impace cu gindul ca pe viitor vom fi impreuna. Acum 2luni in urma ambii am hotarit sa facem un copil,am cugetat mult timp la ceia ce vroiam sa facem,niam gindit la toate greutatile. Intr-un final am hotarit si am facut acest copil,dar la o intrebare nu am gasit raspuns: cum sa le spunem la ai mei ca sunt insarcinata, cum vor reactiona? Daca cineva a trecut sau trece prin asa situatie si stie raspunsul la intrebarea mea, va rog daca puteti ajutatine cu un sfat: cum sa procedam, cum sa dam vestea aceasta?

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca as sti cati ani aveti fiecare, as incerca sa va dau un sfat.

| Nyka explică (pentru Danut_Popa_1961):

Eu merg pe 19ani, iar el pe 22ani

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu am inteles un aspect:va intretineti singuri,puteti asigura cresterea unui copil, sau stiti ce responsabilitate implica asta? Daca baiatul nu lucreaza si nu poate asigura toate conditiile pentru o familie independenta, atunci e de inteles atitudinea celor din familia ta. Daca va puteti asuma aceste obligatii, sunteti majori si le puteti da vestea, acceptand orice reactie din partea lor.Chiar daca reactia nu va fi prea convenabila, dovediti ca va descurcati si ei s-au inselat in privinta baiatului.Atunci lucrurile se v-or aranja, macar dupa ce se va naste copilul.Fiti fericiti.

| Vibrations a răspuns:

Am si eu o intrebare. Sunteti de etnie rroma?

| Nyka explică (pentru Vibrations):

Nu, nu suntem de etnie roma...