| MiculFaraon a întrebat:

M-am indragostit de prietena unei colege de clasa de la facultate. Pana acum nu am vorbit deloc cu ea si nu stiu cum sa procedez. Sa vorbesc intai cu colega mea sa mai aflu cate ceva de la ea, eventual sa-i spuna acelei fete ca o plac sau sa o abordez eu gen pe Facebook ca in realitate nu am dat ochii cu ea? Imi este cel mai tare sa nu ii spuna acestei colege iar apoi sa fiu luat in ras. Voi cum ziceti sa procedez cel mai bine?

3 răspunsuri:
| urseyul a răspuns:

Fi mai sigur pe tine. Încearcă sa vorbești indirectu cu colega ta. Și dai și prietenie pe Facebook. Câteva likeuri. Întreabă ce face. Vezi ce preferințe are discuta despre filmul iei preferat. Fi sigur pe tine și curajos

| Alinuca776 a răspuns:

Părerea mea este că mai bine o abordezi tu. Adică dacă ești o fire mai timida o poți aborda prin mediul internetului, însă e de preferat s-o faci in realitate. Gen să ieși cu cercul de prieteni a colegei tale unde cel mai probabil vă fi si ea. Acolo te poți apropia mai mult de ea, să.i ceri numărul si apoi va veni totul de la sine. Bafta :*

| Anonim973 a răspuns:

Nu o "aborda" prin alta persoana. Este gresit. Afla ceva despre ea, oricine cand iubeste pe.cineva, trebuie sa stie aproape tot despre acea persoana. Spune-i prietenului/a cel mai bun, daca o cunoaste, sa nu ii zica nimic, sau cel putin, intereseaza-te personal. Bafta.