| AlexandraKarinna a întrebat:

si Hristos a Inviat! Am si eu o problema si sper sa ma ajutati si pe mine.Deci, vorbesc cu un baiat care are 19 ani iar eu am 16.in acest moment eu am piciorul rupt si nu pot merge si nu ma pot intalni cu el, vorbim tot timpul si pe mess si la tel iar eu vb k el de cateva luni bune dar nu mi-a spus ca ii place de mine de abia acum cateva saptamani.Nu stiu ce sa fac, eu i-am spus ca nu vreau sa isi bata joc de mine si i-am spus la fel de frumos in fata la fel cum mi-a spus si el mi-e ca ne place unul de celalalt dar acum problema e ca nu stiu daca ar trebui sa il cred sau nu... el spune ca nu vrea sa isi bata joc de mine si chestii din astea nu pot sa zic glumim vorbim mult pana noaptea tarziu dar ma intreb de ce a spus exact acum ca ii place de mine si nu mai demult? mi-e frica sa nu sufar. M-am atasat de el pentru ca in ultimul timp mi-a fost alaturi la greu cand am aflat ca nu mai pot merge inca o perioada de 6 saptamani, el nu a spus nimic si m-a linistit dar nu stiu. ceva sfaturi va rog frumos. Multumesc ca a-ti citit tot si promit ca pentru cele mai bune raspunsuri

Răspuns Câştigător
| roxynutza a răspuns:

Pai lasa sa mai treaca un timp nu ai cum sa il cunosti in cateva saptamani dupa un timp iti dai seama probabil ce vrea de la tine doar putina rabdare; incearca sa nu te atasezi prea mult desi e greu ca te atasezi fara sa vrei; lasa timpul sa treaca sa speram ca va fi bine pentru amandoi :* iti doresc din inima mult succes :* si ai grija cu piciorul love struck

| AlexandraKarinna explică (pentru roxynutza):

Asta incercam sa ii spun si lui ca mi-e greu sa nu ma atasez de el cand il vad ca ii pasa si ii pare rau pentru mine dar nu inteleg de ce tocmai cand nu pot merge a trebuit sa imi spuna si credeti ca e bine ca i-am spus tot in fata? adica ca imi place de el si mi-e, el a spus ca e foarte bine si ca e bucuros ca i-am spus si eu ceea ce simt pentru el voi ce spuneti?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii, in general, nu-si pierd timpul cu fete decat daca le place de ele. inceteaza sa mai fii paranoica si alunga-ti gandurile de genul asta. o poveste de dragoste este frumoasa atunci cand este sincera. traieste-o asa cum trebuie (pentru tine, nu pentru altcineva) si vei vedea mai tarziu cum merg lucrurile. Insanatosire grabnica!

| andreyyya a răspuns:

Daca nu risti nu castigi! Asa ca daca iti place de el incearca sa vezi unde va duce relatia. Nu ai nimic de pierdut si poate mai tarziu iti va parerea rau ca nu i-ai raspuns. Poate ca el ti-a zis mai tarziu ca-i place de tine fiindca nu a avut curaj sau a dorit sa fie sigur de sentimentele sale. Bafta!winking