| mrcelentano a întrebat:

, sunt foarte confuz.Sa va spun povestea mea.
Sunt cu o fata care am fost prieteni 2 ani, dar s-a intamplat recent sa fim mai mult decat prieteni, inainte de mine a avut o relatie cam de 7 luni si a regretat foarte mult din asta si s-a inchis in ea,sunt de aprox o luna cu ea, ne potrivim, dar s-a inchis in ea...ma rog nu asta e problema, problema e ca a mai aparut o fata din senin, o fata care este deschisa si cu o gandire matura, care este de aceeasi varsta cu mine (actuala are 18 si este mai mare cu 2 ani ca mine ) si aceasta fata noua ma atrage foarte mult, ea inca nu stie ca am prietena, dar stau si ma tot gandesc ce sa aleg...

13 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu ai mult timp cu prietena ta!
Parerea mea este sa ai o discutie cu ea, vezi poate incearca sa se schimbe si poate fi prietena ideala pentru tine! Daca vezi ca nu ai cu cine si te simti mai atras de cealalta atunci ramai cu ea!
Ai grija ca intre timp sa nu afle una de cealalta si sa ramai fara niciuna! laughing

| mona a răspuns:

Alege pe care vrei tu, din cate am inteles o preferi mai mult pe a doua

| doc69 a răspuns:

Nu o iubesti nici pe prima nici pe a doua ..esti inca in cautari.fii doar corect cu amandoua si sicner.ori ramai cu una din ele ori sigur se va ivi a treia..succes

| madycumada a răspuns:

Din moment ce a aparut o a 2-a si te-a pus pe ganduri, alege-o pe ea.

| neutrino a răspuns:

Ipocrizia nu are varsta. Alege-o pe a doua, daca esti asa de capabil.

| Stelutza1990 a răspuns (pentru neutrino):

Ceau. Stii cat de ipocrit esti imprastiind niste pseudoteoreme pe aici?

| neutrino a răspuns (pentru Stelutza1990):

Buna. Din respect fata de frumoasa ta varsta, nu-mi permit sa-ti raspund la nivelul ciudatei tale interventii, de tipul," ba pe-a matii!", interventie de nivelul unei fete de 13 ani, ani petrecuti numai pe maidan. Nu am pretentia, pe care se pare ca o au altii, ca raspunsurile mele si fie teoreme autentice. Incerc sa raspund la acelasi nivel la care este pusa intrebarea. Cu speranta ca nu te-am deranjat cu raspunsul meu, iti doresc o seara buna!

| Stelutza1990 a răspuns (pentru neutrino):

Ceau. Ai inteles oarecum atitudinea mea de : ba pe-a ma-tii
Eu nu inteleg raspunsurile tale in care spui nimic. Ai vazut ca oamenii nu-s la nivelul tau?
Ok. Treci peste. Vezi de viata, si nu mai spera sa sa manipulezi copiii astia. Ca nu sunt prosti.
Te-am tzucat. O fata de 13 ani, cu o frumoasa varsta, de pe maidan.

| neutrino a răspuns (pentru Stelutza1990):

Imi pare rau pentru tine ca nu poti intelege raspunsurile mele, care de obicei sunt destinate tinerilor, si nu numai, tineri care, dupa vorbele tale, nu sunt prosti. Acesti tineri inteleg, tu nu. Se pare ca varsta de 13 ani nu te avantajeaza. Cat priveste viata mea, imi vad linistit de ea, fara a epata in mare personalitate datorita perioadelor placute si/sau mai putin placute. Seara buna!

| Stelutza1990 a răspuns (pentru neutrino):

Ceau. Iti multumesc ca ai iesit din cliseele cu,, esti prost/proasta, orice vrei nu se poate,, si ca iti pare rau pentru ceva.
Nu sunt singura pe cont. Ma distrez, ne info si eu cu ai mei pe aici, si incercam sa facem bine.

| Azµre a răspuns:

Prietena actuală! Încearcă să fii mai tandru cu ea așa se va deschide!

| WildDream a răspuns:

Poate ca daca a doua fata ar fi stiut ca ai iubita nu ar mai fi fost asa deschisa cu tine...Esti cam egoist si te gandesti numai la cum sa-ti fie tie bine. Daca ai fi tinut la prietena ta nu ai mai fi fost interesat de aceasta a doua fata. Te joci cu ambele crezand ca ti se cuvine dar nu e tocmai asa. Termin-o cu una dintre ele cat mai repede ca nu e frumos asa...

| Gabrielle8 a răspuns:

Aceasta este decizia ta de care fata iti place mai tare si vrei sa fii cu ea o alegi. Faci ce-ti spune inima!