| PavelAndrei20 a întrebat:

Sunt impreuna cu o fata de 3 ani. O iubesc foarte mult. Eu si cu parintii mei ne-am mutat in Germania in noiembrie. De 2 saptamani simt ca relatia s-a racit. Vorbim foarte rar si imi raspunde foarte greu la mesaje. Un prieten mi-a spus ca a vazut-o cand se ducea la un hotel cu un baiat, nu ma deranjeaza ca o iubesc foarte mult, dar macar sa-mi spuna ca vrea sa facem o pauza. Simt ca fara ea nu pot sa traiesc. Ce sa fac? Simt ca daca ne-am desparti nu as mai putea sa am o alta iubita. Tin sa mentionez ca eu am 19 ani si ea are 18. Va multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foarte probabil să te înșele

| Cristina788 a răspuns:

Întreab-o dacă vrea să vă mutați împreună și vezi ce zice dacă te refuză sigur te înșeală. Trebuie neaparat să te întâlnești cu ea să discuți.
Una este cand vorbiți față in față și alta e cand vorbiti pe telefon

| Sofer a răspuns:

Se pare ca te-a înșelat. Ochii din umbra, vad tot.

| Emma30555 a răspuns:

Ai 19 ani asta nu v a fi singura ta relație sper ca ești conștient de chestia asta. Vorbește cu ea, amicul tău cred ca pune vorbe de la el, sunt șanse mici sa o vadă pe ea cu un băiat la hotel, faptul ca ai plecat e normal sa ducă la o răcire, vorbitul prin mesaje nu e pe placul oricui.

| GirlOnline81 a răspuns:

" Simt ca dacă ne-am despărți nu as mai putea sa am o alta iubita."

De ce, e poleită cu aur?

| Justme79 a răspuns:

Dacă crezi că ai posibilitatea să poți să vi in țară ar fi cel mai bine pentru amândoii, așa o să vă puteți vedea și să vă lămuriți situația din toate punctele de vedere, în momentul când deja simți că ceva nu este ok in relație și că ea sa cam răcit e posibil să fi intervenit anume ceva și nu trebuie să fie neapărat un alt băiat, atâta timp cât între voii doii nu există comunicare și încredere îți dai seama că nu poți ști sigur adevăratul motiv

| cristian200313 a răspuns:

Pentru ca ai plecat in Germania, si asa relatia s-a racit daca nu comunicati des si pe video.
Faptul ca ti-a spus ca a vazut-o cu un baiat la hotel, spune-i despre asta, cu curaj. Daca te-a inselat, next.
Exista multe fete ca ea, ai timp si rabdare, pana iti vei gasi o fata frumoasa si care sa te iubeasca.
Daca iti raspundea greu, si rar, nu te iubeste.

| Anonimul23322 a răspuns:

Salut!
Cred ca ar trebui sa vorbești cu ea despre asta, ce crezi ca a putut face la hotel cu un alt băiat?
Dacă se duce cu altul la hotel prietene, cu părere de rău trebuie sa îți spun ca nu cred ca ea te iubește
Oricum vreau sa îți urez succes in rezolvarea problemei și orice-ar fi trebuie sa fi tare pentru ca viața merge înainte și dacă vrem și dacă nu vrem!