| raluca01 a întrebat:

..sunt super fericita ...baiatul de care imi place mi-a spus ca ma place si ca vrea sa fim impreuna si m-a sarutat.Sunt foarte fericita! Dar ca intotdeauna exista si probleme, baiatul a fost si cu o prietena a mea mai demult si au ramas prieteni buni... dar cred ca ea inca mai simte ceva pentru el si nici eu nici baiatul nu vrem sa o ranim, asa ca am hotarat sa nu spunem nimanui ca suntem impreuna ...decat persoanelor de incredere. Ce credeti despre acest lucru?

6 răspunsuri:
| xXx_6966 a răspuns:

Mai bine sa-i spui tu prietenei tale ca sunteti impreuna. kaci oricum va ajunge si la urekile ei odata si odata...aka ii vei spune tu te va intelege si v atrece peste asta dar daca ii va spune alt cineva va fi foarte geloasa si asta va duce la distugerea prieteniei voastre.parerea mea.

| Diux96 a răspuns:

Buna!
Si eu am avut o situatie similara.
Am facut exact ca si voi si chestia asta a durat vreo 3 luni si pana la urma acea persoana de care am ascuns a aflat si a iesit urat si nah.

| raluca01 explică (pentru Diux96):

Si dupa aia c ati facut? ati mai ramas impreuna? ti-ai pierdut prietena?

| Sunnyツ a răspuns:

Hmm...ar fi mai bine sa asteptati putin si sa nu zice-ti nimanui. Asa vezi si tu daca cchiar tine! tongue

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

Este un lucru foarte dragut si romantic! Si cred ca ati facut un lucru foarte frumos sa nu spuneti nimanui ca sa nu o raniti pe fata aceea! Sa va iubitzi! Te pup!

| SpawNury a răspuns:

Da. e chiar frumos ce ati facut. Dar pana la urma. dupa ceva timp. eu zic sa "deschideti" acel subiect. Pentru ca poate peste putin timp pot aparea problemele. de exemplu o fata zice : Vai. uite ce baiat frumos, e singur si mie imi place de el. ma bag pe el. sau invers. si de aici apar geloziile, certurile si cate. happy si nu cred ca va fi bine. Asta e doar pararea mea. nu lua in serios. doar vreau sa va ajut. daca crezi ca nu e bine ceea ce cred eu. poti sa pleci pe drumul tau. happy