| Omtheman a întrebat:

tocmai trec printr-o perioada cam grea din viata mea deoarece iubita s-a despartit de mine. si incerc so uit dar gandu inca imi este putin la ea si am o frica mica in suflet si anume, daca nu voi mai putea iubii vreo fata din cauza ca fosta iubita imi va fi inca in cap, pentru ca am iubit-o mai mult ca orice pe lumea asta si ma gandesc ca daca nu voi mai putea iubii din cauza asta sincer, eu sunt un baiat sensibil si romantic care tot timpu pune suflet si iubeste persoana respectiva sincer ne avand minciuni si secrete fata de ea sad oare imi va trece definitiv acest sentiment? sincer nici nu vreau so mai salut si sa mai vorbesc cu ea dupa ce mi-a facut acest lucru. Niste sfaturi TPU? incearcati sa nu va bateti joc sau glume, am nevoie doar de ajutor atata tot nu sa va bateti joc de mine, ca oamenii de acel gen gasesti peste tot., Dau fundita happy Multumesc pentru ajutor happy

Răspuns Câştigător
| Marian_Sandu_1990 a răspuns:

O sa o uiti in timp, iesi in oras cu prietenii distreaza-te, fa-ti noi prieteni, in maxim 3 luni iti trece si daca esti singur, daca intalnesti o alta fata, in 1 luna deja uiti, cand vei revedea persoana sentimente vor reveni de ura sau mai stiu eu, dar vei trece peste, daca nu esti gay, crede-ma ca oricat vei suferi, tot vei putea iubi o alta fata si vei dori o alta relatie mai ales daca ai minor sau mai tanar.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa felul in care scrii, sigur iti va trece repede, se vede ca esti totusi un tanar foarte sensibil.

| Cristiann25 a răspuns:

Daca vrei imi poti trimite id-ul tau de messenger pe privat si iti dau mai multe sfaturi acolo.
Aici iti pot spune ca o fata pe care o iubesti NU trebuie s-o lasi sa plece!
Poate nu a incheiat relatia ca nu te mai iubeste, poate sunt alte motive si o poti recastiga! Succes.

| Xenya a răspuns:

Datorita trecerii timpului o sa uiti de ea asa cum iti doresti.
O sa poti sa te indragostesti iarasi, stai calm.

| Cosmin_Ady_1997 a răspuns:

Fratica ii gresit ce faci tu acu cu ia
daca ia te saluto o saluti daca vb cu tine ii raspunzisi nu-ti bate joc de ia daca mai ti la ia daca esti destept o faci sa se indragosteasca iar de tine daca vr apropo sa o uiti ii cam greu nu-i asa cum zisara aia 3 si am trecut prin ce esti si tu acu daca vr sa te ajut cu mai multe sugestii baga id asta cosmin.ady45 si te pot ajuta

| Cosmin_Ady_1997 a răspuns:

Fratica inima ce zice sa te impaci cu ia sau sa o uiti tu alegi

| Omtheman explică (pentru Cosmin_Ady_1997):

Eu am iubit-o mai mult ca orice pe lumea asta, dar se vede ca ea nu a fost la fel ca mine, am nevoie de o fata exact ca mine, sa ma iubeasca sincer si la fel de mult ca si mine, nu stiu ce sa fac daca ar fi sa-mi gasesc o noua iubita, ma gandesc eu de ce sa-i dau ei inca o sansa pentru ca eu m-am rugat de ea sa imi mai dea 1 si parinti nostri o zis sa ne iertam si sa ne impacam dar ea Nu, nu i-as mai da nici eu o sansa, de ce sa-i fac rau actualei iubite (daca as avea o noua iubita) cand ea nu mi-a facut nimic, s-a schimbat eu nu m-am indragostit de fata care este acum ci de fata care era mai de mult, nu o so iert niciodata pentru raul care mi l-a facut tot timpu am cazut de fraier pentru ca sunt sensibil si pun suflet f mult suflet, la care urmeaza sa sufar si sa plang, dar chair nu imi este rusine sa plang dupa o fata daca o iubesc, pentru ca prin acest lucru se vede si poate zice orice persoana ca eu am iubit-o enorm daca plang dupa ea, sanse sa o recastig nu mai sunt sunt sigur de asta

| Omtheman explică (pentru Cosmin_Ady_1997):

Pe scurt am iubit-o un an si jumatate degeaba, sincer iti zic. oricare om merita o a2a sansa daca nu inseala si minte si nu are secrete si nu bate fete, lucrurile care le-am enumerat aici si chiar mai multe lucruri de acestea negative, nu ma reprezinta si niciodata nu mo reprezentat, is total diferit in felul meu de toti happy

| Omtheman explică (pentru Cosmin_Ady_1997):

Partea nasoala e ca ma simt tare singur. trebuie sa ma obinuiesc cu "oraru" asta pana imi gasesc o fata care sa ma iubeasca la fel de mult ca mine, e nasol rau. ce sa faci asta e. happy