| Lenex a întrebat:

uitati, am facut dragoste in 2 decembrie cu prietena mea.pentru prima data...am facut si protejat si neprotejat, in 18 decembrie pana in 23 a fost pe ciclu. iar dupa aceea am mai continuat sa facem dragoste si protejat si fara pana astazi.si din decembrie 18-23 nu i-a mai venit ciclu. oare a ramas gravida? nu ameteste, nu ii rau.doar o doare putin capu.adica ieri si azi o duruto. oare care e problema de nu ii vine?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fie insarcinata. Intarzierea este foarte mare, asa ca are doua psoibilitati: fie sarcina, fie boala (dereglare hormonala majora si severa). Trebuie sa-si faca un test de sarcina (in orice zi) si apoi, indiferent de rezultat, sa mearga la ginecolog (de preferat la cel la care a fost in decembrie, pentru prima oara).

3 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Da' ce e prietena ta masina? Ar fi trebuit sa te gandesti daca poate sau nu sa ramana insarcinata cand ai facut'o neprotejat cu ea, nu cand ai obs ca nu ii vine ciclu. Doamnee... da' ce poti sa faci? Mai simplu sa omori un copil, eventual.Nu?

| AnkiCardle a răspuns:

Ori dereglari... mai bine isi face un test de sarcina. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

75 % gravida. eu zic sa mergi cu ea la ginecolog. nu trebuie sa aiba simptome neaparat.