| malishka93 a întrebat:

Va rog cit mai multe pareri! Sunt impreuna cu un baiat de 1 an jumate, in tot timpul asta am fost fericiti, am petrecut clipe minunate.De 4 luni eu sunt in Portugalia, au inceput certuri din ce in ce mai dese, a inceput putin sa bea din cauza ca ii este foarte greu si vrea sa ma duc acasa! Imi propune sa ma duc acasa pe vreo luna sau 2 luni si nu stiu ce sa fac, sa las parintii si acest trai ca sa fiu cu dinsu sau sa mai rabdam putin? ce ma sfatuiti? fiind in locul meu ce ati face? ati risca sau nu? simt ca daca ma duc acasa voi fi din nou fericita.ne iubim si am mai trecut prin multe impreuna, ambii avem 18 ani! Eu in Portugalia oricind pot sa ma reintork deoarece am dokumente legale, si parintii nu prea sunt de acord sa plec in tara mea dar totusi nici nu nu zic! dar totusi sa plec sau nu? sunt foarte confuza!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Coata (sau koata, ca iti place mult litera "K", nu stiu de ce), deci koata alt baiat.
Relatiile la distanta (se potriveste foarte bine in cazul vostru) nu dureaza.

| BlancaFantasma a răspuns:

Sincer inteleg ca iti este greu fara el dar cred ca ar trebui sa ramai in portugalia.Acum noi nu stim de ce ai plecat acolo si cat timp o sa stai(daca e definitiv, e clar ca nu are rost sa mai lungiti relatia).
Ai abia 18 ani o sa te mai indragostesti de multe ori si o sa iubesti chiar mai mult decat il iubesti pe prietenul actual.Nu stiu cum este prietenul tau dar daca spui ca a incept sa bea, nu e bine.el nu merge la scoala sau la serviciu? nu are alta ocupatie? E grea situatia in xcare te afli te inteleg si imi inchipui cat de dor iti e de el, dar nu stiu cred ca e mai bine sa rupeti relatia.cred ca doar va faceti rau singuri.eu acum vin cu o parere din exterior n`am trecut prin situatii asemanatoare, dar asta cred ca ar fi cea mai buna solutie.Bafta!

| cuvant a răspuns:

Daca te-ai utat definitiv in Portugalia si nu aveti o relatie serioasa care sa o duceti pe termen lung... atunci e mai bine sa o rupi de tot. Va chinuiti aiurea