| BoGdAneluL17 a întrebat:

Vad mereu, mereu pe TPU articole legate de "sexul oral", iar majoritatea membrilor spun ca e ceva placut cat si sa primesti si sa oferi.Am o prietena de 6 luni si nu stiu daca ar fi momentul sa-i cer asta. Prietena mea nu e chiar asa inchisa la minte cum sunt alte fete, pot sa spun ca are din fiecare,adica ma lasa sa o pipai, ne jucam, glumim etc. Ne iubim foarte mult, a si inca nu am avut vreo legatura sexuala pana acum, dar vreau sa fac si pasul asta si nu stiu daca e timpul sa-i cer un "sex oral ". Ce parere aveti? Si vreau raspunsuri serioase, ca m`am saturat de membri care sunt degeaba pe TPU. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| deennutzza a răspuns:

Nu nici vorba sa-i ceri asta...totul vine de la sine... daca nu simti asta nu o face! sau daca incerci sa te fortezi mai bine nu! Daca prietena ta e virgina nu cred ca o sa cedeze asa usor. daca si-a inceput viata sexuala..cred ca tu trebuie sa faci primul pas.winkingincearca sa o chemi la tine acasa sa va uitati un film tongue va uitati la acel film, papati si voi floricele si mai tarziu incearca sa o seduci, fa-ti faci un playlist cu melodii senzuale si dupa terminare filmului poti baga playlist-ulwinking incearca ca preludiul sa dureze un pic mai mult. Exicit-o! si dupa incearca sa cobori pana sti tu undewinkinge placut o sa vezi..important e sa simti asta nu uitawinking peace!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sexul oral poate aparea intr-o relatie dintre doi adulti (obligatoriu ambii au peste 18 ani), dupa inceperea vietii sexuale normale. Adica mai asteapta vreun an, o sa ajungeti sa faci sex normal si, dupa cateva luni, vei putea sa-i propui si diverse perversiuni sexuale, gen sex oral.

Răspuns utilizator avertizat
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da?! unde scrie ca "trebuie" sa ii ceri sa iti faca?! Daca esti un tip cu adevarat bine crescut si gentleman, ai sa ii oferi tu intai ei, si abia apoi, daca ai stiut sa o satisfaci, ea probabil va dori - sau nu, sau nu chiar atunci! - sa iti ofere si ea!

Dar tu esti pregatit, te-ai gandit ca aproape sigur iti va veni sa termini la ea in gura si sa o feresti, sau sa o intrebi daca va vrea sa vada ce gust are frisca ta?! Fii domn, nu altceva!

Cel mai bine ar fi sa cumperi prezervatoive cu arome de fructe, cate o cutie din fiecare sortiment, si o vei invita sa aleaga, la o adica, si vei castiga mult in ochii ei! Unele fac, fara probleme, dar nu le place gustul, si trebuie sa ai pregatite servetele unde sa scuipe, altora le place, si mai si inghit, fiecare cum ii place!

Răspuns utilizator avertizat
| PinkTerror a răspuns (pentru BoGdAneluL17):

Ohoo...

dude. esti inca copil crede-ma nu e nevoie sa incepi asa repede. (i did si am regretat)

de ce nu te bucuri de perioada asta nu stiu. Acum ca stiu cati ani ai poti sa iti zic sincer ca nu, nu e timpul.

Mai asteapta si tu macar pana la 16-17 ani. Dar de ce vb cu noi lucrurile astea> ea ce parerea are?

Zici ca esti pregatit si vrei sa ii oferi lucrul asta. Dar pentru fete e mult mai complicat. Te-ai intrebat daca ea e pregatita? pentru ca e o diferenta enorma intre a pipai pe cineva si a te juca cu limbuta pe corpul ei.

Mai bine ai o discutie cu ea despre ce vrei tu de la "relatia"asta si ce vrea si ea. dupa care vezi cum procedezi.

Have fun,
PT

| PsihoSex a răspuns (pentru BoGdAneluL17):

Cam mici. dar cu degetele, ai stimulat-o acolo, ii place, ca sa stii daca se poate merge si mai departe?!

| PinkTerror a răspuns:

O intrebare ar fi cati ani aveti?

In plus, nu stiu cat de bine este sa ii "ceri" asta. mai bine vorbeste cu ea despre subiectul asta, vezi care este parerea ei despre oral si apoi vezi cum decurge discutia. Daca iti e greu sa deschizi subiectul uitati-va la un stand up comic care vorbeste de asta si pe urma intreab-o casual like... da tu ce parere ai?

Timpul... nu exista niciodata timpul potrivit sa faci ceva. Este pur si simplu um moment in care simti ca poti merge mai departe decat de obicei. daca vrei sa risti, poti in timp ce o pipai sa incepi sa o saruti si sa o umpli de sarutari in timp ce te indrepti spre pasarica ^_^ si dupa ce o aduci la disperare vezi daca iti intoarce serviciul. Daca ea o sa te opreasca s-ar putea sa nu ii placa nici sa i se faca si poate chiar sa faca.

Have fun,
PT

| neutrino a răspuns:

Prima data, ofera-i o surpriza, fa-i tu o de desfatare!