| londonezu20 a întrebat:

vreau sa va cer si eu niste sfaturii...
Povestea mea incepe cam asa, in urma cu 3 luni am intalnit o fata cu care sunt impreuna straight face.
Tin mult la ea si sunt convins ca si ea tine la mine sau cel putin stiu ca a tinut candva straight face.
Totul a inceput cu o saptamana in urma, atunci m-am certat cu ceea mai buna prietena a ei si i-a bagat tot felu de tampenii in cap despre mine, a venit si replica de la ea a doua zi. Ca cica vrea sa ne despartim un timp ca asa este cel mai bine pentru amandoi...
Eu tin mult la ea, am stat de vorba dupa cateva ore ce mi-a zis ca vrea sa ne despartim i-am explicat ca tin la ea, am vorbit cu ea anumite chestii si pana la urma ne-am impacat.
Dar de atunci e total schimbata, nu mai e nici macar un sfert din cum era. Face niste faze de ma simt umilit in ultimu hal
de exemplu am fost in seara asta la ea si i-am zis ceva si mi-a zis "daca nu iti convine ceva acolo e usa" straight face... Chiar nu mai stiu ce sa fac, pur si simplu nu o mai recunosc cand ma gandesc cum era inainte si cum schimba asa dintr-o data.
Voi ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Ar trebui sa ai o discutie serioasa cu ea si daca nu isi schimba comportamentul nu are nici un rost relatia asta[daca mie imi zicea prietenul meu,, daca nu iti convine ceva acolo e usa,, plecam si nu ma mai intorceam niciodata inapoi pentru ca aici deja e vorba de batjocura]

4 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Te invat un lucru, inainte de a sta cu o fata, analizeaza-i prietenele si vezi ce au alea in cap.Pe urma vezi daca fata de care iti place e sau nu labila psihic.Din experienta iti pot spune ca majoritatea nu sunt in toate facultatile mintale si de obicei prietenele inventeaza tot felul de povesti etc.Cel mai bine este sa explici de la bun inceput ca ai relatie cu ea si nu cu tot cardul ei.

| neutrino a răspuns:

E bine sa-i urmezi sfatul in legatura cu usa. Gata, ai mai pierdut o fata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa ne miram de comportamentul unora dintre noi, baiat sau fata tot oameni ne numim si cu totii gresim, te-ai intrebat daca nu cumva esti prea gelos /prea posesiv, care este cauza de te-ai certat cu prietena ei? Sunt multe motive din care se comporta asa, trebuie sa afli adevarul chiar de la ea iar daca vezi ca nu mai doreste sa fie cu tine nu ai ce sa faci deoarece dragoste cu forta nu se poate, pana la urma urmei 3 luni de zile nu sunt indeajuns pentru a cunoaste o persoana.

| ShucarGirl a răspuns:

Trebuie sa vorbesti serios cu ea, s-o intrebi daca mai tine la tine.Lumea vorbeste mult si prost, nu ar fi trebuit sa se ia dupa nimeni, nu cu prietena ei sta ci, cu tine.Incearca sa-i dovedesti ca o iubesti si ca ceea ce a spus prietena ei este total neadevarat happy.Cu timpul se va convinge si va renunta sa se poarte atat de indiferent cu tine. Succes:*