| papucel1234 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva si rog seriozitate :
Ce parere aveti despre cei bisexuali? Nu sunt dar doar de curiozitate, este ok?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ce părere să avem? conform studiilor lui Kinsey despre sexualitatea umană, majoritatea oamenilor sunt într-o măsură mai mică sau mai mare bisexuali. Că unii nu vor să recunoască, sau că alții nu au curaj să treacă și la fapte, e altă poveste.
Așadar, ce părere am despre oameni? sunt OK. Păcat că distrug într-un ritm din ce în ce mai accelerat planeta pe care locuiesc.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru mihai69):

Posibil ca acest Kinsey al tau sa fi fost un idiot, trebuie sa te iei dupa el? Alfred a fost masochist, exhibitionist si favoriza pedofilia. Daca tu ma faci pe mine homo ca asa te-a invatat un dezaxat te rog sa-ti tii parerile pentru tine.

| mihai69 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Adică o tanti care a cheltuit trei sferturi de milion de dolari pe un studiu despre pornografie care NU a fost recunoscut drept „științific" de nicio autoritate academică ne dă lecții. Foarte tare. Nu mă mir că a ieșit Donald Duck OOOPS! Trump ca nou președinte în SUA.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru mihai69):

Deci tu il sustii pe Kinsey in afirmatia ca un copil de 5 luni are cateva orgasme / zi si are nevoie de asta. F instructiv, am sa retin.

| mihai69 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu susțin cele de mai sus, dar ce părere ai că alți cercetători au observat fetuși care se masturbează cât încă sunt în uterul matern? Pe ei ce i-o fi îndemnând la asta?
Dar oricum, ne îndepărtăm de subiectul discuției, iar faptul că bisexualitatea există și nu e nimic anormal în asta a mai fost confirmat și de alte studii și cercetări. Kinsey a fost doar primul care a spus-o, nu și singurul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru mihai69):

E interesant de aflat cine a platit acei cercetatori.

| Teffan a răspuns (pentru mihai69):

Nu si Freud a spus același lucru înaintea lui Kinsey?

Eu știam ca pe asta a afirmat-o Freud in lucrarea sa, Introducere in psihanaliza, la capitolul sex.

| mihai69 a răspuns (pentru Teffan):

Posibil; nu am citit nimic de (sau despre) Freud.

| doctorandus a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Reisman traieste din delir, a transformat paranoia intr-o meserie banoasa.

| doctorandus a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Uite-te la Jeffrey Epstein: ca a fost miliardar nu i-a folosit, ca a fost evreu nu i-a folosit, ca a fost mason nu i-a folosit, a murit ca un caine in inchisoare. De ce crezi ca nu ar fi patit si Kinsey la fel, pentru fapte similare (daca ar fi fost reale)?

| doctorandus a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Autoarea de teorii paranoide ale conspirației Judith Reisman a scris: „[...] pe 26 iunie 2003, Curtea Supremă a S.U.A. a consacrat datele frauduloase ale lui Kinsey drept legea morală revoluționară a țării noastre [...] un deviant sexual duplicitar a fost principala sursă utilizată de Curtea Supremă a Statelor Unite ca autoritate « științifică » în Lawrence v. Texas."

Referitor la căsătoria homosexuală ea a scris Curții Supreme: „această Curte n-ar trebui să permită ca instituția căsătoriei să devină ultima victimă a modelului Kinseyan de societate americană."

Altfel spus: Reisman latră, SCOTUS merge. Reisman a pierdut de cel puțin trei ori la SCOTUS, se vede treaba că judecătorii americani au preferat știința inițiată de Kinsey criticii lui Reisman.

| doctorandus a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Iar criticile lui Reisman sunt bizare, deoarece pedofilii sunt pierzătorii și nu câștigătorii revoluției sexuale. Sursa:

Paternotte, David (2014). „16. Pedophilia, Homosexuality and Gay and Lesbian Activism". În Hekma, Gert; Giami, Alain. Sexual Revolutions. Genders and Sexualities in History. Palgrave Macmillan UK. p. 264. ISBN 978-1-137-32146-6.

| doctorandus a răspuns (pentru mihai69):

Vezi raspunsurile mele referitoare la Kinsey si Reisman.

| doctorandus a răspuns (pentru mihai69):

Am văzut dosarul FBI-ului pentru Alfred Kinsey și:

multe lucruri nu sunt privitoare la Kinsey, ci la Institutul creat de el;
multe lucruri privesc un proces de importare de materiale obscene contra Institutului, proces pe care Institutul l-a câștigat;
evaluări moral-religioase ale operei lui Kinsey;
suspiciuni neconfirmate că Alfred Kinsey sau adepții săi sau donatorii lui ar fi agenți sovietici.

În total: 0 (zero) infracțiuni comise de Kinsey & co.

| mihai69 a răspuns (pentru doctorandus):

Și de ce îmi spui mie astea?

| doctorandus a răspuns (pentru mihai69):

Pentru ca Reisman a vorbit la o facultate de medicina din Romania si multi studenti au crezut-o pe cuvant de onoare.

| mihai69 a răspuns (pentru doctorandus):

Așa, și?!? Nu ți se pare că mai sus am susținut exact CONTRARIUL?

| doctorandus a răspuns (pentru mihai69):

Nu, credeam ca te intereseaza subiectul.

| mihai69 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu chiar așa în detaliu.

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ciudati

suntserios
| suntserios a răspuns:

E treaba fiecaruia cu cine si cu cati si o trage

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si cum m-ai intreba ce parere am despre apa. N-am nici-o parere negativa, nu ma deranjeaza cu nimic persoanele de acest gen.

| Moryami a răspuns:

Nu am nicio problema. Chiar mi se par interesanti.

| HailSithis a răspuns:

Daca iti place si in gaura si in sulita nu am nici o problema

| Richard01 a răspuns:

Ciudati! In pana mea, daca Dumnezeu te-a lasat barbat trebuie sa f.i femeia si invers.

| papucel1234 explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor