| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor.Am nevoie de un sfat si in afara de TPU nu am gasit si prietenilor mi-e rusine sa le zic.ca or sa rada de mine. In fine sa va explic despre ce este vorba... mie mi se pare ciudat si amuzant.Recent am facut sex cu prietena mea eu am 17 ani ea are 16...la mine fiind prima data. la ea nu adica numai era virgina. Dupa 5 minute de la inceperea actului sexual. deja numai puteam si incepeam sa ma opresc sa numi dau drumul asa repede dar nu am mai rezistat si mi-am dat drumul.nu m-am oprit dupa primul numar.ar fi fost prea jenant pentru mine. sa dureze actul sexual doar 5 minute. si am reusit sa dau si pe al 2lea numar si tot actul sexual a durat cam 40 minute maxim .al doilea l-am dat destul de greu.Prietena mea mi-a zis ca am fost vis si ca nu am fata de incepator...Peste o saptamana am intrebat-o daca a avut orgasm...si mi-a raspuns ca nu a avut.am inceput sa ma simt foarte prost crezand ca sunt eu de vina...de ce mi-a zis cas vis si ca am fost bun daca nici macar orgasm nu a avut? Mi-a zis ca nu a fost vina mea. ci vina iei ca s-a abtinut...Am intrebat-o dc s-a abtinut. si mi-a zis ca nu-i place sa aiba orgasm. (am intrebat-o dc dar m-a cam luat pe ocolite si tot nu am aflat) Acum mi se pare ciudat... cum naiba sa nu-ti placa sa ai orgasm... Mi-a mai zis ca daca chiar vreau nu se mai abtine si o sa aiba sa vad ca nu-s eu de vina... si i-am zis sa faca ce vrea eu nu o oblig sa faca lucruri care nu-i plac. Deci in concluzie am fost vis pentru ea dar nici macar nu a avut orgasm pentru ca nu-i place sa aiba. cum vine asta? dc nu iar place asa ceva? credeam ca asta e cea mai placuta faza din actul sexual.

Răspuns Câştigător
| emi a răspuns:

Ce vremuri.inceputurilehappyTi-a spus ca nu-i plac orgasmele ca sa nu te dezamageasca, desi o femeie poate fi satisfacuta fara orgasme, vreau sa zic ca daca nu a ajuns la punctul culminant nu inseamana ca nu i-a placut.In continuare uite un sfat:o femeie are nevoie de multe alte stimulari pentru a ajunge la orgasm nu doar prin penetrare, incearca pozitii care sa iti permita in tot momentul sai atingi partile intime in miscari suave, circulare. Poti incerca asta chiar si dupa actul sexual, asa ea isi poate primi cadoul si recompensa mult asteptat(e ca si cum ea te-ar masturba pe tine)Cu putina rabdare vei reusi.Si daca nici asa nu functioneaza va trebui sa incerci sexul oral.Asa incercati lucruri noi, si poate deveni foarte placut si pentru tine, iar cu timpul ii vei putea cere si tu 'cadoul'laughing

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Stai linistit, la 17 ani mai are muuulte de invatat, si tu te inseli, in sensul ca orgasmul este punctul culminant al placerii sexuale, dar, Atentie! - nu este obligatoriu!, ci trebuie sa stii sa te bucuri de tot ceea ce simti si traiesti atunci... Cat priveste afirmatia ei ca nu-i place sa aiba orgasm... se poate datora varstei, si ca de fapt ea a avut false orgasme (sau superficiale!), sau, ca, poate fiind foarte dotata de la natura, e din cele care le pot avea atat de intense, incat "li se rupe filmul", si nevrand - sau temandu-se -de repetarea experientei, se autoblocheaza-adica nu participa total la actul sexual! ceea ce e si trist si perdant, pentru amandoi! Sper ca ai inteles, si mai ales sa nu faci din obtinerea orgasmului ei, un scop in sine!, ci invata cat mai mult despre Femeie si sex, cautand tot ceea ce semnifica a practica Pettingul! si neaparat protejat cu Prezervativ! Success!

| elena a răspuns:

Dragul meu, nu-ti bate capul degeaba, trebuia sa o intrebi la ce s-a gandit cele in cele 40 de minute cand tu voiai sa o faci fericita? Nu-ti dai seama ca ea face sex/ pur si simplu desface picioarele si habar nu are de ce face acest lucru/ si nu dragoste. Daca te-ar iubi cu adevarat ar paticipa cu toata fiinta si trupul la ceea ce faceti amandoi pentru a ajunge la punctul culminanat/orgasm/...nu vrea sa aiba orgasm, dar ai intrebat-o ce inseamna pentru ea asa ceva? Esti la inceputul vietii sexuale, ai sa mai faci sex si cu alte fete si nu o sa realizati orgasmul, tehnica aceasta se formeaza in ani, cand si tu si partenera stiti ce vreti de la corpul vostru intr-o asemenea imprejurare. Actul sexual nu trebuie sa tina o "vesnicie", chiar daca tine 5 minute, dar daca ati realizat ce v-ati dorit este suficient timpul. Singur nu vei putea obtine orgasmul, daca prietena nu este participanta activa la actul sexual, tu doar vei ejacula si gata. Este greu...incearca si mai documenteaza-te de pe net.

cami
| cami a răspuns:

Pai tu chiar n-ai fata de incepator laughing

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@cioko19 gresit! O femeie se poate abtine daca vrea!
Mai poate fi si o alta chestiune: persoanele obsedate de control de obicei, nu au pentru ca sunt obisnuite sa aiba controlul si nu vor sa il piarda pe nici un plan. Nu lua orgasmul ca pe un trofeu in sine: pentru o femeie sexul poate fi placut si fara, daca ii dai atentia care se cuvine. Incearca sa vorbesti cu deschis, sa fii atent cum reactioneaza corpul ei. De obicei, corpul celeilalte persoana iti spune exact ce are nevoie. Alta chestiune testata si merge binisor este faptul ca daca lasi partenerul sa iti faca ce vrea si tu face exact aceleasi lucruri ca raspuns, descoperi ce ii place cu adevarat celuilalt- nu e o regula generala, insa.
Rabdare, practica si protectie!

| cioko19 a răspuns:

"S-a abtinut de la orgasm " nu are cum.crede-ma, asta a fost ca sa nu te simti tu prost.Si oricum, femeile ajung mult mai greu la orgasm, decat baietii. Nu te astepta ca dupa fiecare act sexual sa iti spuna ca a avut orgasm, pentru nu e chiar asa. nu toate femeile ajung la acest lucru.
Bafta in continuare:*

| yuli10 a răspuns:

Pentru o femeie e destul de greu sa ajunga la orgasm. mai ales cu cineva cu care a fost o singura data si nu ii cunoaste trupul pe de rost. dar asta nu inseamna ca un act sexual nu poate fi de vis happy
si dupa parerea mea, faptul ca s-a abtinut de la orgasm e o minciuna care sa te faca sa te simti mai bine.(nu cred ca ar vrea cineva sa se abtina si nici nu cred ca ar putea). si ai grija, sa nu ajunga sa se prefaca doar pentru a-ti face tie pe plac iar in tine sa creasca orgoliul degeaba happy nu trebuia sa o intrebi asta si sincer cand o femeie o sa aiba orgasm in timp ce e cu tine o sa stii tongue
mai putine intrebari si mai multa actiune de acum inainte, ok? happy

| Encore a răspuns:

Stai omule fara griji si nu era o problema daca iti dadeai drumu dupa 5 minute, pentru ca a 2 a oara mereu reusesti sa tii mai mult >big grin

| alexdop21 a răspuns:

Am o prietena care are 22 de ani si nu a avut niciodata orgasm, deci gandeste-te si la asta, pana la urma nu orgasmul conteaza asa tare, ci cat de bine va simtiti voi doi in pat, in cuplu si de ce faceti sex! Daca il faceti asa doar de a-l face atunci e in zadar, daca simtiti ceva unu pentru altu atunci e ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetele ajung la orgasm foarte greu..si sa se abtina fii serios tea mintit.....clarr..la 16 ani nu ajunge la orgasm doar daca lucrezi cu altceva...sa nu ma intlegi gresit!

| Andutu21 a răspuns:

Faza e ca pentru ea nu a fost nici a2a oara nici a3a oara si mi-a zis ca a invatat sa se abtina... o sa-i zic sa nu se mai abtina. sa vad... daca e asa cum spune ea...de obicei cum imi dau seama ca o femeie are un orgasm? mi-a zis ca mai vrea sa o facem de curand si stau si ma gandesc ca iar fi placut din moment ce vrea asta...

| darkangel_1305 a răspuns:

Yuli10 are dreptate ii greu pentru o fata sa aiba orgasm... poate a spus ca e de vis pentru ca nimeni nu a mai satisfacuto in felul ala...si ca ia placut...nu-i neaparat sa fie vreo problema...eu unu ma termin de 10 ori pana prietenamea se termina odata ea se termina cam dupa 1 ora jumate

| andreim55 a răspuns:

Frate fata asta te minte cam mult. daca era interesata de tine si te iubea atunci se implica mai mult in actul sexual nu exista mam abtinut 40 de min sa nu-mi dau drumu e mare prostie pana la urma nu mai poti controla si tot iti dai drumu.si faza la care iti zice ca nu se mai abtine aia e de cascadori rasului parca nu poate sa geama de sperie blocu sau sati zica vai ce mi-am dat drumu. daca vrei sa vezi daca si a dat drumu cand observi ca tipa sa umezit mai mult ca de obicei poti sa scoti soldatelu si sa te uiti la el daca vezi un lichid de culoare albicioasa asa e bine aia e ciprina ceea ce secreta femeia atunci cand isi da drumu asa ca nu are cum sa te minta uitate nu-ti fiee rusine

| nycol a răspuns:

E de pe lumea asta prietena ta? e aberant ce spune ea.se contrazice singuralaughing