| Klau55 a întrebat:

Salut tuturor..am o mare problema, si daca m-ati ajuta cu cateva sfaturi, v-as fi profund recunoscator..Am avut o relatie de 4 ani cu o fata, am iubit-o enorm, nu am inselat-o niciodata si ea m-a iubit la fel de mult, deci totul mergea perfect..doar ca anul asta, e unul foarte greu pentru mine, sunt student la drept, si sunt foarte aglomerat, si din cauza asta noi nu prea ne-am mai intanlit, ne vedeam mai rar, ea fiind la fel de ocupata..in fine..in ultima vreme ne certam mereu, nu ne mai intelegeam deloc. dupa o cearta mai tare, eu n-am mai sunat-o 2 zile, a 3 zi mi s-a facut dor de ea si am vrut sa discutam si sa ne impacam si sa cautam solutii.dar ea nu a mai vrut nimic.mi-a zis ca de ce nu am sunat-o in alea 2 zile, ca daca o sunam era bine si ne impacam..si de atunci parca e alta fata, alt baiat nu e la mijloc, stiu asta, insa ea e ff incapatanata si are personalitate si nu se da batuta de loc.i-am dus si flori, de toate..nu vrea sa mai discute cu mine..acum vine intrebarea:dupa 4 ani atat de repede si usor renunta la mine? ..si sufar o gramada, de o luna nici nu mai stiu pe ce pamant traiesc..si ea e ff indiferenta. oare nu ma mai iubeste deloc? ..sau doar vrea sa para k nu ii pasa..nu stiu, dar ma doare tare indiferenta asta a ei..chiar daca nu mai e nimic intre noi, inteleg, dar ma dispera comportamentul ei.ea chiar nu sufera deloc? ..va spun, m-a iubit mai mult decat am iubit-o eu pe ea, isi dadea si viata pentru mine. daca era nevoie..stiu ca nu pot uita persoana iubita niciodata, dar cu timpul imi voi reveni.dar ma framanta intrebarile astea.

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

Daca a trecut o luna..si e inca la fel e cam PA totul..chiar daca te-a iubit s-a detasat, in ce mod si cat e greu sau usor i-a fost, doar ea stie..Insa prima REGULA cand una iti da papucii,si ca tu sa mai ai o sansa la ea e urmatorul. ultimul lucru care trebuie sa il faci este sa mergi la ea si sa ii spui. Iubi,dar eu ma tavalesc in chinuri, te iubesc, am gresit, te vreau inapoi, etc..si poate asa mai ai o sansa.Trebuia sa o intrebi daca este sigura, si sa ii spui, bine daca esti decisa, bine pa, si crapai acasa fara sa te vada ea.si daca s-ar mai intoarce la tine(putin probabil)nu va mai fi la fel ca inainte..pt ca te-ai tarat, si va profita de asta. oricum nu prea cred ca se va intampla

12 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu stiu de ce oare s-a suparat a tare!
Te-ai dus la ea acasa,sa vorbesti cu ea fata-n fata poate asa ii mai inmoi inima, incearca tot ceea ce crezi ca este bine si daca nici asa nu se zolva nimic, atunci mai bine da-i pace, cine stie ce are!
Mi se pare si mie ciudat, o relatie de 4 ani nu se uita in 2 zile si sunt sigura ca si ea sufera chiar daca tie iti arata ca este indiferenta, poate vrea sa te faca sa platesti pentru acele doua zile de chin pe care ii le-ai daruit tu!
Lupta si fa tot ceea ce iti dicteaza inima si niciodata sa nu-ti para rau de nimic.tot ceea ce ai facut ai facut-o din dragoste!
O noapte placuta iti doresc!

| ThePunisher a răspuns:

Daca te-ar fi iubit, va impacati. Din moment ce ai cautat-o, iar ea te-a ignorat, e clar ca trebuie sa mergi mai departe. Eu sunt intr-o relatie de 2 ani si trebuie sa-ti spun ca sunt si momente dificile, in orice cuplu exista cearta, dar cel mai important e ca exista dorinta bilaterala de impacare. Intr-o relatie nu exista unilateral, exista doar bilateral. Daca e unilateral, mai bine sa nu mai fie nimic.

| AlinPlaya a răspuns:

Nu te-a iubit niciodata. A fost doar o senzatie de atasare. Ai grija de tine!

| AleXisAleXis a răspuns:

Fata inca te iubeste, nu i`a convenit ca nu ai sunat`o in acele 2 zile. Poate vrea sa iti arate ca ai gresit si vrea sa se impace cu tine dar vrea ca tu sa inveti din aceasta greseala si sa nu mai faci. Dar se mai pune si problema ca voi in ultimul timp nu ati mai vorbit ati fost mai departati unul de celalat sad De ce esti asa sigur ca nu exista alt baiat? Poate a consolat`o vreunu in acest timp, un prieten mai apropiat. Si ea si-a dat seama de greselile pe care tu le faci. Nu te lasa si incearca sa vorbesti cu ea sa lamuriti lucrurile nu poate refuza la nesfarsit. ( sincer daca face asa pentru 2 zile nu vreau sa stiu ce ar fi facut daca o inselai cam copilaroasa....nu crezi? si rasfatata daca asa ai invatat`o asa o ai tongue )

| Klau55 explică (pentru AleXisAleXis):

In legatura cu un alt baiat..nu stiu ce sa zic..tot ce e posibil..eu am intrebat-o daca e altcineva la mijloc, si mi-a zis ca nu e nimeni, si stiu ca nu ma minte..pana la urma de ce nu ar fi recunoscut? daca era asa..nu e genu sa minta, imi spunea daca era asa..eu mi-am propus sa nu mai fac nimic..cred ca i-am arat destul ca imi pare rau ca am neglijat-o, stie ca o iubesc mult. daca ea mai simte ceva pentru mine si ma iubeste cu adevarat, ea trebuie sa faca pasil urmator..nu vreau sa insist, sa nu cad in sfera penibilului

| AleXisAleXis a răspuns (pentru Klau55):

E clar! Nu te mai vrea. Daca este o relatie de 4 ani ce? altii au si divortat dupa mai mult timp big grin Dupa tot ce ai facut sa te tot ignore, mama ei de fata. Cel mai bine e sa o uiti. Nu merita, n-are nevoie suflet sad ce insensibila! ( imi cer scuze pentru ce am spus, nu o cunosc, dar din ce mi-ai spus m`ai facut sa cred ca asa este )

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Oare nu cumva ai neglijat-o de ceva sarbatoare : Valentine day sau 8 Martie?
Ia, gandeste ce NU ai facut bine.
Daca esti ok, ai avut grija de voi si de relatia voastra, ar fi bine sa incepi sa-ti pui probleme : ca ar putea fi altcineva in viata ei.
Te-am tzucat, si fii atent.

| AlexandruAndreea a răspuns:

Dati intereseul in continuare. Eventual gateste-i ceva la pachet. cumpara-i florin in continuare suna la usa lasa-i pachetele de mancare si florile, si fugi. O idee care o va da pe spate am, dar trebuie sa fii foarte atent la ce-ti voi zice :
Cumperi un trandafir rosu si il pui intr-un vas de forma cilindrica si il pui la inghetat in congelator. dupa ce ingheata apa care in interiorul ei va fi trandafirul, incerci sa scoti bucata de gheata din vas. S-o dezlipesti de vas
mai exact. Te duci in fata usii la ea cu bucata de gheata si cu un ciocan. Lasi pe covorasul din fata usiii acestea si un biletel ca ti-e dor de ea si ca iti pare rau pentru ce ai facut, si suni la usa. Dupa ce suni fugii repede si te ascunzi sa auzi ce reactie are. si incerca si alte idei din alte filme.

| Klau55 explică (pentru AlexandruAndreea):

Sincer..imi e si teama sa mai incerc ceva. oricum, dupa parerea mea, relatia asta e terminata..gata..am mai incercat ceva, i-am scris timp de o saptamana tot ce am simtit eu pentru ea, in timpul asta cand sunt fara ea..si am pus foile intr-un plic si m-a refuzat, a zis ca nu vrea sa citeasca ce i-am scris.dar nici macar din curioazitate? ..stii cum m-am simtit? groaznic..si se mai spune ca baietii nu sufera..pff

| AlexandruAndreea a răspuns (pentru Klau55):

Intreab-o atunci ce vrea ca totul sa fie ok? Ce vrea sa faci pentru ea. ma gandesc sa iei lectii de chitara si incant-o cu o melodie la chitara. poate ca ii va trece supararea asa, nu stiu insa insista.

| AlexandruAndreea a răspuns (pentru Klau55):

Ce-i drept ai gresit si tu ca nu ai bagat-o in seama 2-3 zile. straight face

| numele2 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic, totusi poate ca si ea sufera undeva acolo inlauntrul ei si poate nu vrea sa iti arate asta, poate are si ea unele probleme, dar te iubeste, eu nu cred ca dupa 4 ani poti renunta asa de usor la cel pe care il iubesti. Poate ca a durut-o ca nu ai sunat-o acele 2 zile, asta putea sa o schimbe.Parerea mea dar, tu ar trebui sa stii ca doar o cunosti de atata timp.Nustiu ce sa mai zic.