| 12123412 a întrebat:

Salut,virsta are importata intro relatie?

Răspuns Câştigător
| TeoImpuls a răspuns:

Intrebarea asta este foarte frecventa peste tot. Am o prietena de 21 de ani care pana saptamana trecuta avea o relatie cu un baiat care urmeaza sa faca 19. Se intelegeau super ok pana cand lui i-a venit in cap ideea ca este mai mic decat ea si desi o iubea a incheiat relatia... Acuma fata plange si sufera dupa el...inca se mai iubesc dar prostia lui a stricat o relatie foarte frumoasa.

Varsta nu va avea niciodata importanta cand iubesti pe cineva. Nu te lasa influentat/a de altii.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca unul are 13 ani iar celalalt, sa spunem 20 de ani, normal ca are importanta.Mai ales legal.

| Broadband a răspuns:

Sa nu fie foarte mare gen 20 de ani diferenta
dupa mine nu are varsta dar in limite

| LeeJiEun a răspuns:

Depinde de varsta amandurora. Daca e o diferenta de pana la 10 ani, e acceptabil. Daca e o diferenta mai mare, ar fi neplacut pentru altii. Dar daca va iubiti, nu mai conteaza nimic altceva happy

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Daca ne gandim la diferente mari da deoarece mentalitatile se schimba. Diferenta intre mine si iubitul meu este de 6 ani insa pana acum nu s-a dovedit o problema deoarece avem moduri de gandire asemenatoare. Oricum, nu sunt de acord cu fetele de 16 ani care vor sa fie impreuna cu baieti de 24, 25 mai ales pentru ca acesti baieti nu prea ar vrea o relatie de lunga durata. Exista cazuri de 1 la 1000 cand cuplul chiar ramane insa nu prea mult. Da, varsta e importanta intr-o relatie si va fi mereu nu conteaza ceea ce zic amatorii de telenovele. Fetele de 15, 16 ani sunt inca prea mici pentru a sti sa se faca respectate, iubite, protejate de baietii cu care stau sau pentru a reusi sa ii inteleaga. Fetele de 15, 16 ani care se pun cu baieti mai mari vor fi cucerite cu mult prea putin, folosite si apoi parasite. Voluntar sau involuntar!

| LoveSleep a răspuns:

Da, are.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca iubita are 10 ani si baiatul 30 si ceva are importanta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai,in democratie nu mai are imprtanta nimic.Suntem ratati.Da=i bataie.Nimeni nu ne mai vindeca si nu mai e nimic de facut.macar sa repopulam Romania.

| SouLIce a răspuns:

Deja daca este o diferenta de peste 10 ani atunci nu prea este ok

| CristinaSNC a răspuns:

Nu are nici o importanta, daca ai ocazia sa fi fericit/a alaturi de cineva nu lasa varsta sa te impiedice happy

| RaisaPretty a răspuns:

Da. 20 vs. 40
Si cand te gandesti cand ea ajunge la 40 si el la 60 si o sa fie aproape de pensie nu stiu cat o sa iti mai surada idea.

| Ghknn a răspuns:

Cam da.

| Mădă_Mădălina_1998_R8rQ a răspuns:

are, sunt diferențele de gândire dar dacă amibii se înțeleg, nu prea