| Denisa a întrebat:

Saluthappy Voi incepe direct: am un iubit de cateva saptamani, l-am tinut secret pentru ca nu avea rost sa afle toata lumea. Faza e ca acum a afltat, mama l-a vazut in poze si a zic ca nu e pentru mine, prietena mea cea mai buna si prietenul meu cel mai bun au zic ca sunt prea frumoasa pentru el. Mie mi se pare dragut, chiar frumos, este destept si ma inteleg foarte bune cu el dar acum ca toti sunt cu gura pe mine si ba stramba din nas, ba zic ca e urat, am unele indoieli. Stiu ca acest lucru nu ar trebui sa ma deranjeze, ca de'?! doar e iubitul meu si mie imi place, dar dupa ce toti mi-au zis ca e urat parca si eu il vad urat rolling eyes. E un sentiment ciudat... ce sa fac? a mai patit/simtit cineva la fel?

9 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Asa pateam si eu in adolescenta.
Dar numai cu mama.
Daca mama imi zicea de unu ca-i urat, brusc nu imi mai placea!
Si am ajuns sa-mi aleg iubitii dupa fizic si atat.
In final mi-am dat seama ca, frumusetea aia exagerata nu ma ajuta pe mine la nimic, doar pe el.
Si sa stii ca barbatii frumosi sunt mai greu de tinut pentru ca-s constienti de fizicul lor placut si atunci nu joaca pe o singura carte!
Uita-te dupa ce iti place tie la el in primul rand ca om, la felul in care te trateaza si dupa aceea la fizic.

| Alisa a răspuns:

Off.si eu sunt in situatia asta...mama imi striga in fata ca el e urat, nu e pentru mine, si tocmai din cauza asta nu este de acord cu relatia...toti sunt impotriva noastra
nu trebuie sa te intereseze ce zic cei din jur, eu m-am certat cu toti din cauza asta, pe mine nu ma intereseaza frumusetea.

Pana la urma frumusetea se duce, si te trezesti ca stai langa cine stie ce om care abia leaga 2 cuvinte.

Incearca sa nu mai pui la suflet ce spun ceilalti. daca tu zici ca el e un baiat de treaba si ca meritawinking.

ai grija si o relatie cat mai frumoasa!

| VodkaCoca a răspuns:

Ceva de genu mi s-a intamplat mie, oricum mamele mereu gasesc cate un defect la baiatul respectiv ca nu e de ajuns pentru fata ei, de exemplu cand m-am pus impreuna cu prietenul cu care stau acum aveam doar 2 luni si ceva, prietenii imi spuneau sa am grija ca nu e de mine ca face multe lucruri, da am ascultat si prieteni mei care mi'au fost alaturi la bine si la greu, o prietena buna imi spune sa ma impac cu fostul meu, la inceput mama nu putea sa'l vada in fata ochilor, dupa aia a inceput sa'i placa cand a vazut cum se comporta cu mine anumite chestii, dupa aia eu am inceput cu certurile cu el si eu avand o confidentza f mare cu mamy ii povesteam tot, si acum mama imi tot repeta vaii iar te duci sa te vezi cu ala ca ala nu e de tine ca eu nu te vad intr'un viitor cu el etc, eu am aproape 19 ani si el aproape 25, si am gresit eu ca eu l'am pus din nou rau in ochi lu mamy, bine nu mi-a interzis relatzia doamne fereste dar mamy imi zice parerea ei, ca fiecare parinte, e bine ca maicata nu ti'a interzis, ca am o prietena care are 17 ani si el 21 si au stat 4 luni si ceva impreuna pana cand nu la cunoscut maicasa si i'a interzis sa mai iasa si din casa decat scoala si acasa si au fost nevoitzi sa se certe, ca nici ea nu mai suporta in fiecare zi sa se certe cu maicasa dar parerea mea ca dragostea lor nu a fost atat de mare incat sa treaca peste asta. happy si mie mi'au zis multe pers cum poti sa stai cu uratu ala, si eu poate cateodata chiar imi bagam in cap ca e urat, dar le raspundeam asa cum e, e al meu si tzin la el si nu conteaza cat e de frumos, ca frumusetzea trece si dupa aia s'ar putea sa ramai cu un incult, ca e rar sa gasesti o pers si frumoasa si inteligenta happy, inteligenta in sens sa poti purta un discurs cu el etc, si decat unu frumos frumos care are lumea in cap de cat zicea lumea cat e de frumos fii sigura ca nu o sa stea numai cu o anumita pers, bine acum depinde, si eu spun sa vb cu el sa'i spui adevarul si sa'i spui ca ti'ai dat seama ca ai gresit si ca tzii mult la el/il iubesti s'au ce simti tu pentru el. :*

| Denisa explică:

Scuzatimi greselile de ortografie dar am scris in grababatting eyelashes

| anad a răspuns:

Este normal sa te influienteze intr-un fel spusele celor din jur, dar tu trebuie sa te lamuresti daca il iubesti sau nu. Dragostea nu prea alege daca e urat sau frumos.Iti place asa cum e si nu tii seama de nimic ce spun ceilalti!

| arrriadna a răspuns:

Mai, in primul rand, pentru mame nici un baiat nu e suficient de bun, niciodata! E regula de aur!
Eu aveam numai iubiti super-de-treaba, si romantici si atenti de imi suflau si in fund, vorba aia dar mama tot avea ceva de comentat.
Stiu ca ai senzatia ca te influenteaza dar... De faaapt. NU te. Pur si simplu vrei sa ajungi la o armonie cu mama ta si din cauza asta ai impresia ca sentimentele tale fata de "ala, uratul, prostul, incultul." se modifica. Pe de o paret, nu stiu ce sa zic. Mama m-a ajutat mereu sa fiu cu ochii in 16 in privintza prietenilor si iubitilor mei tocmai prin aceasta atitudine. Asadar, ceva bun o fii fost si in exagerarile ei.
Dar nu uita: fiecare cu viata si gusturile ei.
Nu va puteti impune una alteia, dar o poti ajuta sa vada partea buna a iubitului tau laudandu-l cu ceea ce face pentru tine si cu felul special in care te face sa te simti. Pt mame conteaza f mult ca fiicele lor sa fie fericite si implinite ca femei.

| drpopa a răspuns:

Frumusetea adevarata vine din interior, cea exterioara trece, daca te intelegi bine cu el si el tine la tine, atunci nu le permite celor din jur sa va strice relatia, faptul ca nu e mistre univers nu are o importanta asa mare principalul e sa te iubeasca, sa te respecte, sa te faca sa te simti cea mai speciala fiinta, si ce dac nu e la fel de frumos ca tine? asa sunt sanse mai mici sa ti l sufle alta

| CosminRo a răspuns:

Sincer daca te-ai despartzi de el crad ca ai face o mare greseala.pana la urma u il alegi u stai cu el chiar conteaza ce zice lumea? Ramai cu el cred ca e cel mai bine

| Diana7383 a răspuns:

Sa nu te desparti de el!

Asa am facut si eu acum cateva saptamani.
Am avut un prieten si prietena mea imi zicea ca e urat si chestii de-astea.Toti imi ziceau sa raman cu el doar pr mea imi zicea ca nu are rost. ca sunt prea buna pentru el si nu stiu ce.
Bine. m-am despartit de el ca si eu il vedeam asa. numai aveam chef de nimic si nu prea vroiam sa ma intalnesc cu el.
si din cauza ei m-am despartit de el cu toate ca avem cateva luni impreuna oh go on si eu tinaeam asa la el
in fneoh go on

si acum regret ca numai sunt cu el pentru ac chiar mi-e dor de el
si faza cea mai naspa e ca acum prietena mea imi spune ca e frumos a l-a vazut in realitate (inainte il vazuse doar in poze)
si eram asa suparata.
si el acum s-a suparat rau de tot pe mine pentru ac m-am desp de el.cu toate ca acum as vrea sa ma impac cu el dar numai am ce face.
asa ca! nu te desparti de el daca tu tii la el si iti place. nu conteaza ce spun altii.s-ar putea sa fie invidiosi.
in fne happy faci cum vrei dar eu cred ca e bine sa ramai cu el ac doar nu ti-a facut nimic!