| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Vreau si eu o parere, mai ales de la fete. Am o colega care tot imi spune chestii gen "fostul meu facea asa sau asa", dar mi se pare ca s-ar subintelge "ba e fostul...sunt singuraaa " laughing. Sper sa nu fiu subiectiv insa, ca nu ma prea pricep la semnalele fetelor. Alta chestie e ca mi-a spus recent cat de mult apreciaza ca o ajut si ca suntem colegi.
Acum nu stiu, e posibil sa ma placa? Nu ma refer ca prieten/coleg, ci ceva mai mult.
Eu o plac dar nu as vrea sa fac primul pas fara sa am cel putin o mica siguranta ca si ea ma place catusi de putin.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur îi place de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dă-i de înțeles că îți place de ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, e posibil.

| OldSoul a răspuns:

Data urmatoare cand iti mai zice de fostul, spune-i ceva de genul "lasa-l tu pe fostul, spune-mi, viitorul cum ai vrea sa fie?" laughing
Si vezi ce-ti raspunde, daca te regasesti mai mult sau mai putin laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca te place doar CA COLEG, fiindca altfel nu ti-ar spune ce facea ea cu fostul si cate si mai cate.

Eu spun sa-ti cauti o alta fata, ca asta oricum nu ar putea fi o relatie fericita, odata ce femeia asta este blocata si obsedata de fostul ei iubit.
Da-i pace si cauta-ti una care nu are bube-n cap si obsesii pentru "fostii" iubiti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mi-a sous ca a terminat cu el si ca nu ii mai trebuie. E despartita de vreo 3 luni si probabil de aia a mai adus vorba.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o relatie personala si intima s-a terminat acum 3 luni, ce sens are sa-si discute viata intima la servici, cu un coleg barbat, care este un necunsocut practic?
Nu vad o femeie prea inteligenta in cazul asta si continui sa cred ca este obsedata de ala care a parasit-o daca nu vrea sub nici o forma sa termine comentariile de acum 3 luni d ecand s-a terminat.