| Sloe a întrebat:

Am o problema,deci sunt intr-o situatie ca singura nu stiu ce sa fac. Sunt logodita,iar totul merge prost de jumate de an. Tot ce ii spune familia lui,el face. Iar ce ii spun eu nu. Mama lui este impotriva mea,deci nu i-am facut nimic,doar din motiv ca nu sunt bogata,bogata,are ura pe mine. Nu beau,nu fumez,nu sunt cur*a. Dar iubesc din toata inima,iar eu simt cum sunt folosita ca o cirpa. Nu vrea copii, nu vrea nunta, nanasii. are 26 ani. Vrea la munca linga mama lui,sa fie aproape cu ea,iar pe mine ma lasa balta. Nu isi bate capul de mine,se comporta ciudat,ma numeste cuvinte urite,deci inainte nu era asa. E ca un copil, ceea ce zice lumea, el asculta si crede. Inainte cand ii spunea mama sau fratii..lumea sa ma lase,noi ne desparteam din cauza lor. Parintii imi spun ca viata buna cu el nu o sa am. Ma minte,deci stie foarte bine ca mie asta nu imi place. Imi spune ca isi va gasi pe alta,iar eu stiu ca mama lui toate astea il invata. Am vorbit de multe ori cu el,dar fara folos,nici nu vrea sa ma asculte, se enerveaza si atit. Seara cand vine de la munca se pune in pat nici nu vorbeste cu mine. Sincer, va cer un sfat.

Răspuns Câştigător
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Iti pierzi vremea cu un copil razgaiat. Lasa-l sa stea cu maicasa daca asta isi doreste. Tu esti frumoasa si ai acces la aproape la oricine, gandeste-te, de ce sa stai cu un ratat care nici nu te iubeste? Ai o viata. Traieste-o cu oameni de seama, nu cu oricine.

| Sloe explică (pentru IoanaPuppy31):

Multumesc mult. Crezi ca mertia de incercat cu acest barbat o relatie?

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Halele maica sfanta ce mai astepti iesi pe usa, arunca inelul de logodna in gunoi si traiesti viata la maxim

suntserios
| suntserios a răspuns:

E cazul sa iti cauti un barbat si nu un copil

| mihai69 a răspuns:

Fugi cât mai ai timp!
Nu are rost să pierzi vremea cu un ratat ca ăsta!

| Emilian65 a răspuns:

Daca el se comporta asa cu tine, nu are rost sa mai stai cu el.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă te măriţi cu el că "aşa trebuie " o să regreţi toată viaţa. E mult mai bine chiar si singură decât cu un ratat.

| NameInUse a răspuns:

Lasa-l, gasesti tu altul mai potrivit.

| Sloe explică:

Se tine un barbat de mine, deci are 30 de ani,e dragut,nu minte,ma respecta. Vrea o famile,si o vrea cu mine. Dar sunt dezamagita si nu pot sa am incredere in cineva. Ma deranjeaza faptul ca e mai bogat, iar eu nu vreau sa fiu judecata ca m-am uitat la masina si la banii lui. El vrea sa stam impreuna, sa ma cunosca. Mi-a spus ca sunt o fata bravo care merita iubita. El vrea copii, vrea o famile implinita, dar mi-e frica sa nu minta si el.

| mihai69 a răspuns (pentru Sloe):

Păi în condițiile astea tu mai stai cu ratatouille ăla?!?

| RAY a răspuns (pentru Sloe):

In primul rand isi pierzi timpul cu copilul ala,eu niciodata n-am vazut conexiunea cum ca banii creaza iubirea, ai impresia ca ala bogat fix pe tine te alege? ala se joaca cu tine apoi pa,astia stiu ca orice fata stau pentru banii lor,sunt si zgarciti, toti bogati au o familie in spate o mama, tata, de ce nu isi faci o cariera si tu sa fi independenta de barbati, ce tot va agatati de barbati, fa-ti o cariera, munceste, vad femei care au reusit singure toata stima pentru ele fara ajutorul unui barbat bravo lor, devino femeie