| marianvranceanul1 a întrebat:

Salutare.Am o problema sentimentala.Imi place foarte mult de o fata,care locuieste in alt oras, la vreo 18 km de mine.Ne-am cunoscut la un concurs scolar si de atunci tinem legatura.
Vad ca si ea este interesata de mine,adica vorbim zilnic si vorbim asa cu tandrete unul cu altul, plus ca imi cere parerea la unele chestii.Am presat-o putin ca vreau sa ne vedem fata in fata,dar mi-a zis ca nu are dispozitia necesara sa iasa in resedinta noastra de judet si ca in orasul ei nu prea iese fiindca nu prea ii place.M-a asigurat ca o sa ne vedem cand se duce la o prietena de-a ei si sta peste noapte.Mi-a zis in repetate randuri ca vrea sa ii arat unele chestii(adica fata in fata).
Si pe pagina ei de fb tot posteaza lucruri de sustin "iubirea" ei fata de mine,pe pagina ei de coperta scrie "She loves U" si in umbra se vede "He loves u".Dar am aflat ca este cam retrasa,adica are mai multi prieteni ca mine, dar ca cel putin la scoala prin pauze isi vede de treaba ei si nu prea vorbeste sau sta cu lumea.Asa mi-a zis un prieten.
Am tot cerut sfaturi de la prieteni si cunostinte.Naspa e ca amandoi trecem intr-a 12 a si trebuie sa rezolv treaba pana in toamna si poate va tine la mine.
Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate rezolvi problema dupa BAC, pentru ca ea nu pare interesata de relatii de amicitie inainte de terminarea liceului, pare ca acorda mai multa importanta scolii, decta baietilor.

| KinderBeeeib a răspuns:

Eu zic sa mai vorbiti, sa o cunosti mai bine (crede-ma, nu ai cum sa stii totul despre ea) si daca intr-adevar merita fata, sa nu renunti la ea si in rest o sa rezolvati voi, distanta nu e asa mare.

| Lupuk a răspuns:

Nu stiu daca m-ai asculta dar eu am 12 Ani. Inteleg ca iti place de ea dar esti in clasa a 12. Daca ai carnet si acordul parintilor poti sa o vizitezi sau daca nu ai carnet ai putea incerca sa ajungi la ea pe o bicla. Daca o iubesti cu adevarat eu asi sugera sa nu o lasi balta si sa te lupti pte atentia ei.