| lupumarius a întrebat:

Am un prieten care are 19 ani si e virgin si vrea sa faca sex cu o fata dar nu vrea sa o lase cu burta la gura, m-a intrebat pe mine daca poate sa foloseasca prezervativ chiar daca e virgin ca sa nu se intample ceva nasol, eu unul nu am stiu ce raspuns sa ii dau, voi ce parere aveti? Ce mai bun raspuns are funda!

Răspuns Câştigător
| vladorcolac a răspuns:

Spune-i asa:
1- sa fi virgin la varsta asta in ziua de azi, e o onoare de respectat, ca prea multi se grabesc la reprodus de pe la 8/10 ani deja.
2- Cam comica intrebarea insa da, poate folosi prezervativ.
3- Daca a lucrat deja cu manuela fie ea stanga sau dreapta stie ca se simte cand e gata, ei bine atunci cand simte cel mai bine e sa o scoata, poate se rupe cauciucul.
4- daca o fac cu o zi intainte sa intre pe stop fata, atunci poate sa termine in ea ca nu o sa ramana gravida. Maxim o zi inainte, merge pana la 3 zile, insa mai bine sa fie sigur. Insa nu te fereste boli venerice.
5- daca vrea sa o faca doar de dragul de a o face, mai bine sa bea un pahar cu apa rece si sa mai astepte. sexul nu e cine stie ce. Facutul dragostei cu pasiune, emotii puternice, e la un alt nivel

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca tu esti prietenul ala. Sau esti la fel de nestiutor ca el. Poate folosi prezervativ, nu il impiedica nimic.

| lupumarius explică (pentru darrio2007):

Nu sunt eu, numai ca el se teme și nici eu nu sunt așa de atotștiutor laughing)

| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul se foloseste intotdeauna, chiar si atunci cand esti virgin!

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai ales in cazul lui, folosirea prezervativului este mai mult decat necesara. Altfel spus este chiar obligatorie fiindca este lipsit chiar si de cea mai mica experienta. Initial este indicat sa faca cateva incercari pentru a invata cum se monteaza corect un prezervativ. https://www.youtube.com/watch?v=ulHob8ichg4
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu doar că poate, dar e chiar necesar și obligatoriu!

| Emilian65 a răspuns:

Sa foloseasca prezervativ.

| Catrice a răspuns:

De ce n-ar putea? Nu exista regula ca dacă ești virgin nu poți folosi prezervative.

| Rux04 a răspuns:

Salut. Prezervativul se folosește la orice act sexual, nu contează că e virgin.

| Andrei258 a răspuns:

Da poate folosii prezervativ dar acum depinde și de modul în care îi reacționează organismul mai ales pertea pe care urmează a fi montat acesta deoarece, sunt și băieți / bărbați alergici la substanțele din comnpoziție riscând să i se dea într o parte pentru a fi sigur că alege mărimea corectă să fgolosească ghidul de mărimi