| StEfaNnnN a întrebat:

Salutare.Fratilor ma confrunt cu cea mai grava problema din viata mea, iubita mea imi spune ca nu o mai iubesc ca la inceput iar lucrul asta e foarte adevarat nu o mai iubesc ca la inceput o iubesc mulllttttttt mai mult, sincer nu stiu ce as face daca as pierde-o probabil m-as inchide in mine si nu as vrea sa mai vorbesc cu nimeni dar ea nu intelege lucru asta imi spune ca nu ma mai simte asa aproape...dar eu sunt mereu alaturi de ea orice ar fii.As vrea si eu sfatul vostru, voi ce ati face in astfel de situatii cum i-ati arata cat de mult o iubiti? Fetelor as vrea sa va aud si pe voi ce ati dorii de la baiatul pe care il placeti, ce ar trebui sa faca sa va arate ca tine la voi cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

Nu e vb de ce asteptari am eu de la partenerul meu. e vb ca daca ea are asteptari prea mari de la tine si tu incerci deja totul inseamna ca asteptarile ei sunt irealiste si ca de fapt ea duce lipsa de atentie in general in viata ei si de asta vrea mai mult de la tine. nu-i va ajunge niciodata. trebuie sa inceapa sa aiba si ea propria ei viata, sa fie mai independenta, sa aiba activitati in care sa se implice, prietene cu care sa iasa.

daca totusi are parte de asa ceva, atunci ce zice ea poate fi de fapt din cauza faptului ca ea nu mai tine la tine la fel de mult si asteapta de la tine sa-i spui asta ca sa nu se simta vinovata.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci se ridica o mare intrebare: de ce simte asta? Ce ai facut sau ce nu ai facut de simte asa ceva?
Trebuie sa comunicati.Sa spuneti ce va convine, ce nu va convine, ce asteptari aveti de la aceasta relatie.Comunicarea e baza intr-o relatie. Fara ea, se naruie totul.

Trecand peste asta, fii alaturi de ea.Alint-o,rasfat-o,fa-i mici daruri simbolice,semnificative pentru voi,spune-i ce ai pe suflet.
Fii ''acolo'' pentru ea. E adevarat ca,uneori,cuvintele sunt importante.Dar sunt importante daca sunt insotite si de fapte!
Fii tandru cu ea.
Daca faci toate aceste lucruri, iar ea ramane la aceeasi parere, pune-ti un semn mare, mare de intrebare. Oare tu esti de vina, sau dansa cauta motive pentru a se indeparta de tine?

Mult noroc si sa va iubiti happy

| StEfaNnnN explică (pentru anonim_4396):

Comunicare exista.Mereu sunt alaturi de ea, mereu o alint, mereu ii spun cat o iubesc, mereu ea este pe primul loc pentru mine.Eu sunt plecat de acasa de ceva timp nu mult, isr acum2-3 zile i-am compus un mesaj in care ii spuneam cat de mult o iubesc.Sincer nu stiu ce trebuie sa fac sa fie totul bine...straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru StEfaNnnN):

Auci.
Atunci poti lua in considerare si alte lucruri. Poate cauta un pretext pentru a se desparti de tine.
De ce nu o intrebi? Roag-o sa iti spuna adevarul.Ai facut ce ai putut face, dar poate ea e cea care nu misca nici macar un deget. Ceva nu suna bine aici.

Nu are motive sa reactioneze asa, din cate ne-ai spus.De aceea, cand mergi acasa, intalniti-va (daca vrei sa astepti) si spune-i sa iti zica ce s-a intamplat.Ca esti constient ca ceva scartaie in relatia voastra.Ca s-a schimbat..ca nu-i convine nimic si e nemultumita, chiar daca tu esti dragastos cu ea.

Fii atent la gesturi, fii atent daca te poate privi in ochi.Si asta joaca un rol important.
Numai bine!

| maria_7379 a răspuns:

Exista si fete care nu stiu sa petuiasca ce au sau daca stiu o stiu dar mult prea tarziu. Ea nu stie sa aprecieze persoana de langa ea. Eu de la un baiat mi-ad dori doar un simplu '' TE IUBESC'' atat. Nu vreau luna de pe cer. Spune-i si tu ca o iubesti, ca nu poti trai fara ea, ca e viata ta, ca ai face orice pentru ea ( adauga si un aproape pe langa orice daca e cazul) Sarut-o, mangai-o tandru si o sa vezi ca o isi dea seama cat de mult o iubesti. Dar sincer daca nu mergecu sincere regretge ar trebui sa te resemnezi, poate ea nu te merita.

| Unlocked a răspuns:

Are probleme la mansarda, dar mai mult de atat ce vrea? daca tu din ce zici esti alaturi de ea mai mereu, ce vrea mai mult? sa ii cumperi masina? poate atunci o sa zica ca tii mai mult la ea..eu stiu, sau te-ai gandit ca poate vrea sa numai fiti impreuna? si atunci baga tot felul de motive aiurea, numai ca sa aiba un motiv...

| Lecsa_Lexi_1994 a răspuns:

E adevarat ca fetele simt asta uneori, ca iubitul se distanteaza de ele, dar e doar o impresie. Trebuie doar sa ii arati sentimentele mai clar si cat mai real. Multe declaratii, din suflet nu de pe internet, care sa arate cam ce simti. Depinde si de felul ei de a fi, daca ii plac atentiile, daca ii place o surpriza, daca e copilaroasa...sunt multe caracteristici. Sfat : Vorbeste deschis cu ea si spune-i exact ce simti iar daca nu esti sigur o floare merge de fiecare data la inima unei fete happy Bafta

| StEfaNnnN explică (pentru Lecsa_Lexi_1994):

Nu am facut niciodata o declaratie dupa net mereu am fost original si am spus ce am simtit. Observ ca aproape toti aveti aceleasi sfaturi deci... o sa incerc sa le urmez sa vad unde ajung, multumesc mult pentru ajutor happy cred ca acum pot da si funda

| StEfaNnnN explică:

Sincer m-am gandit si la varianta ca vrea sa punem punct doar ca nu vrea sa zica pentru ca probabil se va simti prost sa-mi spuna lucrul asta asa ca bate apropouri...sincer nu stiu ce sa fac nu vreau sa iau o decizie pe care sa o regret apoi.O sa-i propun o "pauza" de 2-3 zile sa vad daca imi duce dorul sau nu... oricum va multumesc pentru sfaturi mai astept si altele iar la sfarsitul zilei voi da funda happy Inca odata multumesc si keep post happy.A da si #Unlocked hai sa nu jignim mersi frumoswinking

| myrumyr a răspuns:

Cucereste-o din nou! Aranjeaza o intalnire asemanatoarea cu prima, vorbeste-i cum i-ai vorbit prima data cand ai cucerit-o, arata-i ca decizia de a fi cu tine nu este gresita! Exista o vorba si am sa ti-o spun: "Cucereste-ti prietena in fiecare zi chiar daca este deja a ta"! Sper ca te-am ajutat!