| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Revelionul trecut am cunoscut o tipa. Deși este din orașul in care locuiesc si eu, n-o cunoscusem pana atunci si de atunci nu am mai intalnit-o pana acum cateva saptamâni, cand ne-am intalnit de 3 ori pe parcursul a 3 zile diferite, intr-o săptămana. De fiecare data întâmplator. A 3-a oară, tipa m-a întrebat daca vreau sa merg sa ma plimb cu ea, iar pe parcursul plimbării odată cu discutiile, a făcut o grămada de planuri. De exemplu, de atunci am făcut un traseu de hiking împreuna. Ultima data ne-am plimbat prin parc, iar la nici o ora mi-a scris ceva random ce nu avea nicio legătura cu ce vorbisem la plimbare si am chatuit toată seara.
Deși știu ca din ce scriu aici, pare evident ca e interesată, tipa nu a ezitat deloc sa-l menționeze de câteva ori, pe un tip cu care se vede, din alt oraș. Si nici nu pare sa-si dorească vreo aventura, ca altfel s-ar fi întâmplat deja.
Ar trebui sa deschid subiectul si sa o întreb ce își dorește de la mine? Daca e doar prietenie? Sau ar trebui sa continui sa ma vad cu ea fără sa o întreb ceva de genul?
Multumesc!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o întreba ceva de genul.
Să te întrebi tu pe tine dacă vrei ceva de la ea.
Apoi să te mai întâlnești cu ea, așa, mai un hiking, mai una, mai alta.
Să lași lucrurile să decurgă natural.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hiking? random? chatuit?
Tu în ce limbă vorbești aici?

Legat de subiect: cea mai bună politică este să-ți ții gura și să o lași în pace să facă ce dorește (ca să se simtă în largul ei).
Nu încerca să-i pui întrebări tâmpite. Abia vă cunoașteți.

| BossuldepăBaltă a răspuns:

Unele fete pur și simplu se plictisesc sau vor atenție de la oricine, mai ales de la sexul opus.

| Mister09 a răspuns:

Din ce oraș ești?