| alecssutzu a întrebat:

Salutare sper sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi in legatura cu o fata. Deci este o fata pe care o plac petrec ceva timp cu ea dar doar la scoala... Si nu stiu ce sa fac sa ii zic daca vrea sa fim impreuna? Fata respectiva are prieten... Dar am sarutato si eu de 2-3 ori in ultimul timp... Spuneti.mi cesa fac va rog..

7 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Si daca vrea sa fii cu ea ce te faci? o sa aiba un preiten cu care se saruta exact cum face si acum.stai pe langa ea, iesi cu ea si deveniti prieteni cu beneficii.

| neutrino a răspuns:

Daca sta, sarut-o in continuare si nu-i zice nimic pana cand nu intreaba ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai corect fata de voi ar fi ca sa discutati unde va situati voi doi si ce veti face pe viitor. Asa ca, numai amana si intreab-o ce vrea de la tine daca este torusi intr-o relatie.

| AndraRox a răspuns:

Are prieten dar iti permite sa o saruti? In cazul asta, ce mai conteaza daca vrea sau nu sa aiba o relatie cu tine!?
Invit-o in oras, iesiti pe-afara, in parc, la film, oriunde. Fii prietenul ei, vezi cum este si in afara scolii si, zic si eu, poate dupa ce devine "disponibila" pentru tine, iti faci curaj sa o intrebi de o posibila relatiewinking Bafta!

| vreaumult a răspuns:

Nu o intreba nimic si ignoro si ea daca te va intreba daca esti suparat pe ea inseamna ca te place si atunci o poti intreba daca vrea sa fiti impreuna

| alecssutzu explică (pentru vreaumult):

Pei asta este de fiecare data cand o ignor vine ea si se baga in seama cu mine.