| Michel50 a întrebat:

Cum as putea sa petrec mai mult timp cu o fata pe care o plac? O problema este ca s-ar putea sa aiba prieten; a doua problema este ca ma simt foarte nasol cand ma gandesc ca nu pot sa-i spun ce simt...si ar fi cam in defavoarea mea, dar nu pot sa-i spun direct...trebuie sa petrec mai mult timp cu ea dar nu stiu cum sa fac asta, la scoala nu prea am cum deoarece ma influenteaza f mult colegii si pe ea la fel.Niste sfaturi va rog!
Fara rautati, rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Croampa a răspuns:

Pai daca vrei sa petreci timp cu ea la scoala lasa-ti colegii sa faca altceva fara tine si spune-i fetei ca ai vrea sa vorbiti sau sa stati singuri, daca refuza incearca inca o data ziua urmatoare.
Daca refuza in mod constant inseamna ca n-ai sanse!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In aceste conditii nu ai cum. Pentru a cuceri o fata, pe langa putina minte mai iti trebuie curaj si timp, ceea ce tu, dupa spusele tale, nu ai.

| Emilian65 a răspuns:

Faceti-va timp amandoi, dati-va intalnire si discutati despre sentimentele reciproce pe care le aveti unul fata de celalalt.

Răspuns utilizator avertizat
| Xerox666 a răspuns:

Exista retele de socializare in care poti vorbi cu ea fara niciun stres si ii poti spune ce simti fara sa te emotioneziwinking

| Michel50 explică (pentru Xerox666):

Tocmai netul mi-a stricat curajul de a socializa face-to-face

| Xerox666 a răspuns (pentru Michel50):

La mine merge mereu laughing Adica de fiecare data cand vreau sa fiu cu o fata primadata vorbesc pe retelele de socializare si dupa fata in fata

| carlutza18 a răspuns:

Incearca sa fii sincer fata de ea, va aprecia ca i-ai spus adevarul, invit-o la un suc si acolo spune-i ceea ce simti, iar daca iti spune ca are prieten cerei sa ramaneti prieteni.