| dydy22 a întrebat:

Salutare stiu ca nu este categoria potrivita, am fost oprit de politie pentru folie aplicate pe geamurile fata ale masini s imi s-a dat amenda 310 ron si mi-a luat talon era normal sa imi ia si talonul? si ce pot face in acest caz astept un raspun cat mai urgent.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da era normal pentru ca obturai vizibilitatea oglizilor laterale ale masinii cu acea folie. Acum platesti amenda, dai folia de pe geamurile laterale fata jos si te duci la politie sa-ti iei talonul.

| dydy22 explică:

Din cate stiu eu, folia aplicata pe geamurile fata este o problema care stiu ca este ilegal. dar si o problema care se poate remedia pe loc adica sa le dau jos cum i-am spus si politistului, cum sunt si problemele becurilor de pozitie care se pot inlocui pe loc. eu ma intreb dc nu m-a lasat politistul sa remediez problema pe loc cum spune in lege?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,era normal, deoarece nu ai voie sa aduci modificari autoturismului fara avizul RAR-ului.Numai bine.