| AndreiSYLAR a întrebat:

Sunt nou aici si nu stiu mare lucru despre voi e prima intrebare pe TPU... De 2 saptamani sunt cu o fata are 16 ani iar eu 18 ne intelegem super bine si joi vreau sa ii fac o surpriza un get romatic ma gandem la un trandafir si o poezie scrisa de mine din inima si ma pricep deoare compun cantace dar totusi vreau si sfatul vostru Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Ideea ta e foarte buna, dar ti-as da o sigestie cu trandafiru, sa nu i-l dai direct, ci intr-un mod romantic, gen sa-l scoti din maneca, cu siguranta ar ramane fara cuvinte si i-ar placea enorm. Si poezia sa i-o citesti din inima, cu pasiune si pe un ton muzical, sa-i arati cat de mult tii la ea, iar ea cu siguranta n-ar putea sa te paraseasca niciodata si, daca posibil, te va iubi si mai mult. Succes!

7 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Poate vrei sa-i faci un gest romantic? Legat de poezie scrisa de tine, sa contina multe randuri legate de trasaturile ei, spune-i ce stralucitor e zambetl ei, ce inseamna pentru tine. Si trandafirul sa fie doar condiment. Bafta.

| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna. Un gest romantic?thinking probabil.
Un trandafir rosu ar fi perfect nu alb.Ar fi fost mai frumos.sa iesiti afara, sa va plimbatzi si cand se face un pic mai seara.sa va ducetzi intr'un loc mai romantic un pic.acolo sa ii citesti poezia.si ce mai ai de gand sa ii spuibig grin

| ochiverzi91 a răspuns:

2 saptamani? Eu spun sa mai astepti putin... poate o sperii happy Mai ales ca in ziua de azi fetelor nu le mai plac romanticii, ai putea sa astepti putin timp sa devina mai pasionala relatia dintre voi. Bafta!

| AndreiSYLAR explică (pentru ochiverzi91):

Eu zic ca nu e prea devreme avand in vedere ca ne cunoastem de un an avem o relatie stransa si de 2 saptamani suntem o relatie oficiala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte frumos sa faci gesturi romantice pentru iubita ta, rar mai fac baietii asta in zilele astea.Eu zic ca o sa o induiosezi si o sa ii placa foarte mult, o sa te aprecieze pentru asta si o sa te trateze mai frumos, si cu aceeasi iubire ca si tine.Suna bine ideea ta.Dar mai poti si sa ii gatesti ceva simplu, intr-un decor romantic, cu lumanari si parfumuri si betisoare parfumate.Sau sa decorezi camera asa,si plina de trandafiri,si sa vizionati un film romantic, pe placul vostru.Ori ii mai poti darui o bijuterie cu initialele voastre sau in care sa-i spui ce simti intr-un mesaj scurt, ori poti pune o poza cu voi in rama sau intr-o inimioara.Depinde ce gusturi are si ea. Oricum sa nu renunti si la ideea de a-i scrie o poezie, iar trandafirii sunt foarte iubiti de fete.Sau dulciurile sunt iar foarte dragute,ii poti cumpara un tortulet direct facut doar sa il ornezi,dar asta e mai dragut cand va aniversati relatia.Dar ai putea sa scrii poezia pe o felicitare frumos desenata de tine, mai ales daca ai si putin talent, sau pur si simplu sa ii declari sentimentele.Hmm si poti sa faci si un cd unde sa pui melodia voastra,melodiile ei preferate, sa fie si romantice, sau sa faci un mic filmulet pe youtube ori un blog unde sa pui poze cu voi si sa scrii ce simti si ce gandesti.Cam atat imi vine in minte dar oricum e foarte buna ideea ta poti s-o pui in practica sau s-o combini cu ce mai este scris pe aici.

| AndreiSYLAR explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc o sa tin cont de unele sfaturi pe care mi le-ai dat multumesc!

| bydany82 a răspuns:

E ok, ar trebui sa aprecieze afortul tau