| Intebarii a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o intrebare foarte grea sa zic asa, am inceput sa fac sex anal cu iubita si cand o scot iese putina treaba mare(caca) din ce motiv? Un raspuns cat mai serios va rog

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul anal, nu se practica sub forma unui joc sexual, asa cum se pare ca au impresia, sau convingerea majoritatea celor neavizati, fiindca necesita multa pregatire, care practic este destul de greu de realizat de fiecare data. Din acest motiv NU este recomandat ca sexul anal sa fie intretinut pur su simplu "pe fuga" sau sub forma unui sex numit... ''o puta scurta''. Trebuie sa recunoastem vrem nu vrem, ca anusul nu reprezinta nici pe departe o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar actul sexual anal prost efectuat poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru ca sexul anal sa fie intretinut in conditii ''igienice'', exista dusul anal (clisma) cu ajutorul caruia se goleste colonul (rectul) de fecale cu scopul de a-l igieniza si a crea locul necesar lipsit de fecale, in care sa poata fi introdus penisul. Este recomandat sa fie efectuata clisma inaintea unei partide de sex anal, pentru ca doar asa se evita situatiile neplacute cum ar fi cea de manjire a penisului cu fecale. Pentru a nu se produca o asemenea intamplare, situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie ca in primul rand sa fie facuta clisma pentru a goli si igieniza cat mai perfect colonul/rectul.
De asemenea este strict necesar sa fie folositi si lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum cele produse de vagin si fara o lubrefiere adecvata sexul anal va fi intotdeauna foarte dureros. In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari mai in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Din acest motiv, practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Insa daca este vorba doar de un sex anal simplu intretinut cu rol de satisfacere a unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a se manji madularul partenerului cu fecale nu se poate exclude in totalitate. Intotdeauna exista o asemenea posibilitate deloc placuta si mai ales nedorita. Sanatate!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi și ce ai fi vrut să iasă?!? Ouă de aur?
Normal că iese dacă nu-și face o clismă ca lumea înainte.

| Frank51 a răspuns:

Trebuie sa isi faca treburile inainte, si de preferat sa nu manance 24 de ore.

| Sofer a răspuns:

Dacă nu a făcut clisma sa fie perfect curata acolo. La ce te aștepți. Stai fără griji ca nu pățești nimic.

| SG1995 a răspuns:

Pentru că, înainte să i-o vâri în fund trebuie, e necesar, e nevoie, să spele gaura. Dacă totuși se spală, dar mai rămâne ceva, folosește un prezervativ, e mai puțin nașpa să ai prezervativul umplut cu fecus, decât pla.

| KingoSarpele a răspuns (pentru SG1995):

Ai experienta nu gluma laughing

| SG1995 a răspuns (pentru KingoSarpele):

Zici? Eu zic că sunt cunoștiițe de bază astea, adică e logic că înainte de-a face sex, orice fel de sex, că e vaginal, oral sau anal e necesară igenizarea.

| ndrxw22 a răspuns:

Bucura-te de surpriza