| YoNuTzUuU a întrebat:

Este vorba de o fata cu care sunt prieten foarte bun de vreo 12 ani iar in ultimul timp a inceput sa imi placa de ea dar vreau sa stiu daca si ea ma place. Cum imi pot da seama? P.S.: Eu nu imi pot face curaj sa o intreb deoarece daca nu ma place iar eu da ma tem ca prietenia noastra sa dispara.

Fundaaa!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu o intreba, mai asteapta pana cand vei prinde curaj. Pana atunci poate o inviti la un suc.

| grab a răspuns:

Fa-i o mica declaratie asa, nu iti fie teama. daca vrea, bine, daca nu, aia e, ramaneti mai departe amici buni.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Prietenia a disparut din momentul in care tu ai inceput sa o placi laughing

| mariusQ a răspuns:

Baiete, imprieteneste-te cu ea ..intelege-o si fa-o sa se simta bine si starneste-i interesul ..si intreab-o de cine ii place ..si daca zice ''nu '' e bine ..si pun pariu ca o sa te iontrebe ''tie de cine iti place '' ..si ii spui ca iti place de ea si de aici nu are sa iasa un lucru rauwinking

| melisssza a răspuns:

Si eu sunt fata si stiu pentru ca si eu plac pe cineva, ca orice fata si dau niste semne destul de evidente.
1. Se uita la tine des sau incearca sa te uiti prelung la ea si, vezi daca face la fel
2. Iti scrie din orice motiv prostesc
3. Cauta sa fie in preajma ta si vrea sa observi asta
4. Vrea sa te vada si daca pentru cateva, minute
5. Zambeste mult in preajma ta
Sper ca te-am ajutat
bafta!
P.S. Daca o sa ai curaj mai mult spune-i! Fetele asta asteapt.