| NightCrawler919 a întrebat:

Salutare. Vin cu o întrebare... Astăzi, pe la 4:35 am avut un vis umed, am ejaculat, dar nu tare mult pentru ca am m-am oprit, iar pe la ora 19:47 am făcut dragoste cu partenera, primele 10-15 minute neprotejat și după protejat. Pe parcursul zilei am urinat de 3 ori și încă o data înaintea începerii actului sexual. Acum vine întrebarea, este vreo posibilitate sa mai fi rămas urme de spermatozoizi?

18 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Da, normal. Si de ce naiba ai mai pus prezervativ dupa 10-15 minute? Care e scopul?

| NightCrawler919 explică (pentru sofisis):

Pentru ca nu-mi dădusem drumul in alea 10-15 minute și după am pus prezervativul și tot nu am ejaculat

| sofisis a răspuns (pentru NightCrawler919):

Stii ca barbatii elimina cantitati de sperma insesizabile in timpul actului sexual, nu?

| NightCrawler919 explică (pentru sofisis):

Probabil ca te referi la lichidul preejaculator care este infofensiv și nu conține spermatozoizi

| ywar a răspuns:

Pana in momentul in care a început actul sexual 19:47 - cata precizie maica, cata precizie!
Auzi, da castravetele tau sau ce ai tu (bama etc)- de cate ori ai bagat-o in casa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sense mai mici de 1% sa rămâna însărcinată de la ejacularea din cauza visului umed. În schimb poate de la alea 15 minute de sex neprotejat în caz ca ai simțit ca îți vine sperma

| CosminCD a răspuns:

În momentul în care faci sex, trebuie să-ți asumi toate responsabilitățile ce merg pe cale de consecință.

| NightCrawler919 explică (pentru CosminCD):

Eu voiam sa-mi răspunzi la întrebare...

| Spartacus12345 a răspuns:

Exista mai multe variante. Daca dupa "visul umed" ai ejaculat, este posibil sa nu iti fi dat drumul in vaginul partenerei, daca nu ai mai fost la fel de excitat, dar slabe șanse. Daca ati facut 15 minute sex neprotejat degeaba ti-ai pus prezervativul dupa. Eu chiar nu inteleg oamenii astia care se protejeaza abia dupa ce o fac. Asa mai bine nu il pui deloc. Deci daca in primele 10-15 minute ti-ai dat drumul in partenera, clar spermatozoizii au inaintat in uterul ei. Acum trebuie sa te rogi ca ea sa nu fie in perioada fertila. Dar puteti folosi pastila de a doua zi, pentru a anula posibila sarcina. Grabiti-va

| NightCrawler919 explică (pentru Spartacus12345):

Nu am ejaculat in vaginul ei. Eu pur și simplu am avut un vis umed pe la 4:35(dimineața) am ejaculat puțin și am putut sa ma opresc din a mai ejacula, iar partida de sex a fost pe la ora 19:47. Vreau sa știu dacă mai erau urme de sperma pe canal, luând in considerare cele 3 urinari de pe parcursul zile, dar și încă o urinare înainte de începerea partidei

| Spartacus12345 a răspuns (pentru NightCrawler919):

Esti sigur ca nu ai ejaculat deloc in vagin? Adica nu ai simtit nimic, nu? Daca ai mai urinat de 4 ori pana la partida de sex nu cred ca au mai ramas spermatozoizi in canal. Sunt mici sansele. Dar ar trebui sa te gandesti la faptul ca poti sa fi luat o boala sexuala.

| NightCrawler919 explică (pentru Spartacus12345):

Nuu, nu am ejaculat deloc in vagin.
Voiam sa știu dacă au mai rămas urme de sperma in urma visului umed

| Spartacus12345 a răspuns (pentru NightCrawler919):

Nu prea are cum. Spermatozoizii se aflau in sperma si daca ti-ai spalat penisul dupa "visul umed" nu au mai ramas urme de sperma

| NightCrawler919 explică (pentru Spartacus12345):

Buuun, chiar pe la ora 12 am făcut un dus

| Spartacus12345 a răspuns (pentru NightCrawler919):

Perfect

| Marbella188 a răspuns:

Daca e in perioada fertila sau nu, asta conteaza. Daca nu e in perioada frrtila si are un ciclu regulat nu e nicio problemă. Daca e în perioada fertila si esti sigur ca nu ai ejaculat deloc in ea la fel nu e nicio problema. Totuşi pe viitor folosiţi un prrzervativ pentru linistea si siguranţa voastra.

| NightCrawler919 explică (pentru Marbella188):

Stopul încă nu a ajuns, a întârziat 4-5 zile, și am făcut test de sarcina și a ieșit negativ, dar eu voiam sa știu dacă mai erau urme de sperma de la ora 4:35 (dimineața), pana in momentul in care a început actul sexual 19:47 și de luat in considerare și urinarile de pe parcursul zile și cea chiar înaintea începerii actului sexual

| Marbella188 a răspuns (pentru NightCrawler919):

Atunci nu are de ce sa se ingrijoreze daca ai urinat de atatea ori si te-ai si spalat inainte de inceperea actului. Keep calm!