| hgcl a întrebat:

Salutari!
O sa incep direct fara ocolisuri, sunt cu o fata impreuna de 7 luni de zile, eu am 18 ani ea are 19 ani si acuma urmeaza sa terminam amandoi clasa a 12-a. O iubesc foarte mult, ii zic asta in fiecare zi si ii arat, astfel m-am gandit ca anul viitor cand implineste ea 20 de ani sa o cer in casatorie. Acuma o sa ziceti ca imi stric tineretea... sa ma bucur de tinerete...
Eu unul am ca si obiectiv partea sportiva/culturismul si pe ea in acest moment si nu stiu ce si cine mi le va schimba. Ma intelege, ma ajuta, ma asculta, ma ajuta sa visez, ma face fericit, parca nu-i adevarat ce mi-i se intampla facem lucruri care mi se pareau banele inainte, simt ca ea este persoana potrivita pentru mine si stam relativ aproape unul de celalat. Doar o singura problema am, eu sunt primul ei iubit si mi-e putin frica sa nu-si doreasca altceva in timp.
Si ea ma iubeste foarte mult, imi zice in fiecare zi, imi arata, vorbeste despre viitorul ei cu mine intr-o casuta cu copiii, isi imagineaza cum o sa fie casa noastra, chiar o vad si pe ea ca vrea.

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Dar tu, iubind-o precum spui, crezi ca ti-ai dori altceva in timp?
Daca ea te iubeste la fel de mult, nu va avea ochi pentru altcineva.

| hgcl explică (pentru DeeaMarry):

Ai dreptate aici. Tine si de mine nu doar de ea, dar eu stiu ce vreau si crede-ma ca asta vreau.
Tin la ea mai mult ca si la mine si sunt sigur ca nu as putea gasi o fata mai frumoasa si intelegatoare ca si ea.
Si probabil credeti ca-i varsta cand totul tine doar de sex si chestii de genu'... da si sexul este un punt de sustinere a unui cuplu. Dar ca si cuplu ne gasim si altceva de facut, nu doar sex non-stop.

| DeeaMarry a răspuns (pentru hgcl):

Alta era ideea mea. Voiam sa pun in evidenta faptul ca, atunci cand iubesti, nu ai nevoide de nicio alta persoana.
Te intrebam daca tu ti-ai dori altceva in timp ca sa iti dai seama ca, daca te iubeste la fel de mult cum o iubesti tu, va avea acelasi raspuns ca si tine.

| hgcl explică (pentru DeeaMarry):

Degeaba m-as uita la o alta persoana, ca in toate fetele o vad doar pe ea.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate frate, amandoi sunteti pe cale sa pasiti in cea mai frumoasa perioada a vietii stundentia, locul unde tentia e mare, distratia maxima, betii nemasurate, chefuri in camin fffff inca mai cate. vrei deja sa iti pui streangul la gat? orice femeie dupa ce isi incepe prima relatie sexuala INEVITABIL va dori sa incerce si altceva, este normal, este un mecanism fiziologic al corpului! ce iti garanteaza ca va merge casatoria? ce iti garanteaza ca ea in momentul in care ajunge la faculta va gasi altul ca ii va placea mai mult, sau vei gasi tu alta mai buna ca ea? frate e in joc libertatea voastra sunteti prea tineri pentru a va puen lacat la libertate, puneti punct relatiei urgent, invatati pentru bac si admitere la centre universitare de prestigigiu ca apoi sa savurati studentia in toata splendoarea ei. nu fi prost

| SkyPilot a răspuns:

La varsta asta, fetele incep deja sa aiba alte prioritati si sa fie mult mai stabile. Nu cred ca iti strici tineretea daca ai gasit omul potrivit. Dimpotriva, daca veti sti sa va pastrati sentimentele si relatia, veti realiza mult mai mult in viata decat cei care vor pierde acesti ani.
Fa-o sa se simta iubita, respectata, apreciata, fa in asa fel incat sa existe varietate in relatia voastra (nu numai in pat, mai ales in afara lui), gasiti un echilibru intre munca si viata si va va fi bine.

| Suck a răspuns:

Casatoria e pe viata sau cel putin asa ar trebui sa fie. Daca esti sigur de ceea ce vrei atunci implineste-ti visul. Esti primul ei iubit, ea e destul de matura la aceasta varsta, nu ai pentru ce sa-ti faci griji.