| Prigat10 a întrebat:

Scurt si la obiect:doresc sa stiu daca prietena mea ramane insarcinata daca ejaculez in interior daca ea ia anticonceptionale?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ia anticonceptionale nu ar trebui sa ramana insarcinata

Răspuns utilizator avertizat
| piti77 a răspuns:

Daca ia anticonceptionalele corect nu ar trebui sa-ti faci foarte multe griji in privinta sarcinii decat in cazul in care a uitat sa ia una sau mai multe pastile.
Conditia pentru o siguranta de 100% a acestei metode o reprezinta administrarea regulata a pilulelor, zilnic, la aceeasi oră.

| Valyvly a răspuns:

Daca anticonceptionalele sunt administrate corect, nu va ramane insarcinata. Prietena mea a folosit anticonceptionale timp de un an.In acea perioada, rar se intampla sa ejaculez afara. Nu a ramas insarcinata niciodata.
Cel mai important lucru este administrarea CORECTA.
Inainte de a utiliza anticonceptionale, prietena mea a cerut sfatul doctorului de familie. Acesta a spus ca, "Programul de administrare a anticonceptionalelor trebuie respectat obligatoriu. Efectul dispare daca ai sarit peste o administrare"