| rose17 a întrebat:

Scuzati-ma ca va intreb, dar sper sa ma puteti ajuta.
Cum iti dai seama daca iti place cineva cu adevarat sau doar esti atras(a) de acea persoana?
Si cum iti dai seama daca esti indragostit(a)?
Cum se manifesta, ce simti? Va multumesc anticipat! :*:*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand esti indragostit(a) cu adevarat, iti este gandul numai la acea persoana pe care o iubesti.Atunci cand te intalnesti cu el/ea simti ca esti singura doar tu cu el/ea, uiti de persoanele din jur.Atunci cand te suna, inima incepe sa iti bata tare si esti emotionat(a). Cand ii vezi numele scris undeva, incepi sa zambesti fara sa vrei.Ai vrea sa te intalnesti cu el/ea fiindca simti ca nu poti trai fara acea persoana. Este un sentiment de nedescris.Se spune ca, atunci cand intalnesti ``perechea inimii`` simti ca cunosti acea persoana demult, de parca a-ti mai fi trait o viata impreuna.
Atunci cand esti doar atras... ei bine, te gandesti mai mult la placerile ``guritei``. Nu e ceva serios.
Sper ca ai inteles ceva din ce am spus si ca te-a ajutat raspunsul meu.
Dar iti dau un sfat: O data cu dragostea, vin si lacrimile, durerea si suferinta, asa ca nu te grabi sa te indragostesti pentru ca e imposibil sa nu suferi din dragoste cel putin o data. PA!

8 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Iti dai seama daca iti place cu adevarat dupa ce cunosti bine persoana, la inceput esti doar atrasa fizic. Daca esti indragostita iti dai tu singura seama. Esti nerabdatoare sa fii cu el, cand te gandesti la el ti se schimba expresia fetei, cand e langa tine nu te mai intereseaza alte persoane, si toata chestia asta te distrage de la alte activitati. Astea sunt cateva semne, nu toate. Mai depinde si de persoana.

| Malvina24 a răspuns:

Iti dai seama dupa modul cum il privesti, cum vb in fata lui(daca ai emotii, daca te balbai)daca ii pronunti de multe ori numele pe parcursul unei zile! Iti dai seama ca esti indragostita cand vezi ca nu mai poti sta fara acea persoana! de ex tu esti indragostita de un tip de la scoala ta si acesta nu lipseste in mod normal de la cursuri(daca intr-o zi lipseste, tu observi asta si ii duci dorul/iti lipseste) e clar ca esti indragostita! e frumos sa fi indragostit/a!

| nobody_9468 a răspuns:

Sunt in aceiasi dilemalaughing
nu stiu daca il iubesc sau daca tin la elsad

bafta

| AdaIoana18 a răspuns:

Daca iti place cu adevarat de acea persoana incepi sa il visezi sa faci chiar o pasiune/obsesie pentru el.Cand esti indragostita cu adevarat de el incepi sa ai fluturasi in stomac cand te intalnesti cu el sa simti cum trece un val de caldura prin tine. Dragostea este cel mai frumos sentiment intalnit vreodata!love struck love struck... Dragostea nu are varsta!

| Яùxsi a răspuns:

Daca esti indragostita?! fluturasi in stomac laughing)

| ancadina a răspuns:

Am vazut un film de curand, adica anul trecut, si era acolo un tip care urma sa se casatoreasca si nu stia daca isi iubeste cu adevarat viitoare sotie, si un al tip ii raspunde :"daca te intrebi inseamna ca nu o iubesti"
eu zic ca are dreptate, daca trebuie sa te gandesti daca chiar ti la cineva, sau e doar... asa, inseamna ca nu ti la persoana respectiva

| andreeamihaela_3557 a răspuns:

Iti dai seama cand te gandesti mereu la el cand esti intr-o stare in care crezi ca nimeni decat tu contezi pentru el.

| georgiana6 a răspuns:

Nici eu nu te pot ajuta pentru ca nici eu nu stiu exact ce inseamna cu adevarat sa iubesti dar am langa mine un om minunat care sper sa ma ajute sa definesc iubirea mai bine.