| anonim_4396 a întrebat:

Se dă următoarea situație: o femeie nemăritată se dezbracă gradual în fața unui bărbat căsătorit și cu vreo 20 de ani mai mare decât ea. E un fel de joc și o formă de streptease care le face plăcere amândurora.
Ea îi cere o sumă de bani, de exemplu 10 sau 15 lei, în schimbul că-și arată goliciunea. El îi dă banii pe care ia îi cere. Între ei nu există relații intime.
Lăsând la o parte faptul că e o joacă acceptată de cei 2, se poate considera și o formă de prostituție din partea ei?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Mie mi se pare un joc erotic, acceptat ca atare de ambii parteneri.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cod Penal, Art. 328: Fapta persoanei care îşi procură mijloacele de existenţă sau principalele mijloace de existenţă, practicând în acest scop raporturi sexuale cu diferite persoane, se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 3 ani.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Deci nu este prostitutie ci proasta educatie.

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
După câte știu eu, stripping-ul nu e un act de prostituție, îndiferent că e pe bani sau free.
Prostituția presupune un act sexual contra cost, indiferent ce fel.

| Emma30555 a răspuns:

Nu este o joaca daca el o plateste. Nu e chiar prostitutie dar e o situatie injositoare pentru ea

| darrio2007 a răspuns (pentru Emma30555):

Foarte injositoare. Cum sa ceri domne doar 15 lei? Ce sa faci cu 15 lei in ziua de azi?(ironic)

| suntfoartesimp a răspuns:

Da, dar data viitoare cere si tu 100 de lei ca nu faci nimic cu 10 sau 15 in era capitalismului.

| anonim_4396 explică (pentru suntfoartesimp):

Nu e vorba drspre mine ca să cer eu.