| Tamaaraa a întrebat:

Sexul conteaza intr-o relatie?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fara sex relatia nu are rost, ieri vorbeam cu un amic de-al meu despre persoanele discapacitate care nu au parte de asa ceva, ei o duc cel mai rau saracii.

Răspuns utilizator avertizat
| glamour a răspuns:

Da. Este important si sexul dar asta nu inseamna ca trebuie sa te gandesti ca daca nu te culci cu el il pierzi. O faci cand esti pregatita. Mai presus de sex sunt mai importante(dupa parerea mea) intelegerea, iubire, respectul. In functie de asta consider ca trebuie sa te daruiesti partenerului sau nu, si cand o faci sau nu, asta pentru ca trebuie sa ai incredere si sa iti dea acea siguranta ca nu te va lasa dupa sex sau ca nu te va tine doar pentru placerile fizice.

| R_8074 a răspuns:

Da. O face mai puternica si partenerul va gasi mai greu un motiv sa te insele.

| Carmen a răspuns:

Da.conteaza foarte mult intr-o relatie serioasa, stabila, iar ambii parteneri trebuie sa aiba macar peste 18 ani.bineinteles,sunt si alti factori care duc la reteta relatiei reusite cum ar fi : iubirea,comunicarea,increderea. insa,intr-un final,apar inevitabil frustrarile, tensiunile datorate lipsei de sex, iar asta face ca relatia sa scartaie un pic.

| Daysukki a răspuns:

bineinteles ca da.dar intr-o anumita masura. cand faci sex din dragoste ii una da' cand o faci ca animalu' din "instinc".mda, nu prea ca unii sunt foarte "simtiti" cu "ne " in fata.mda mda

| cryssa a răspuns:

U ce crezi?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce fel de relatie este... daca este intr-o relatie sunt implicati 2 pusti de 12-13 ani, atunci nu conteaza, dar daca in relatie sunt implicate persoane de 17-18 ani(nu neaparat) conteazahappy

| ForFun a răspuns:

Da normal

| DiMa4ka a răspuns:

Desigur. parerea mea ca fara sex o relatie nu poate dura mai mult de 2 luni...