| Lilpumpkin a întrebat:

Situație dată: am mers la mare cu prietenul, am făcut-o cu prezervativ, a fost după la baiex s-a spălat, toate cele, la câteva ore după am încercat puțin de tot fără, adică nu s-a ajuns să își dea drumul. Înainte s-a șters, apoi doar a udat-o cu salivă și după a băgat-o. După nu am mai continuat și am mai făcut aceeași chestie după alte câteva ore. Eram în perioada fertilă. Acum am simptome de ciclu, doar că mi-a întârziat o zi și mă gândesc că este totuși de la faptul că mi-a fost frig la mare, plus că am intrat în apă. Deci, care sunt riscurile?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se putea forma o sarcina in conditiile descrise, este extrem de mica insa nu complet imposibila, deoarece in acel moment ai fost totusi ....in perioada fertila a ciclului. Fiindca ti-au aparut/se produc simptome premenstruale acest lucru indica faptul ca probabilitatea de a exista o sarcina se poate exclude aroape in totalitate, fiindca nu pot coexista 2 stari complet antagonice si anume cea de a exista o sarcina si in acelasi timp organismul sa pregateasca pornirea menstruatiei. Multa sanatate!

| kandaraki a răspuns:

Nu esti insarcinata, cu toate ca mici sanse sunt!

| missfatadelatara a răspuns:

50% șanse.

+1 copil

| MisuN99 a răspuns:

Eu zic ca sunt.

| Jenni6777 a răspuns:

Și eu am făcut 7 numele una după alta neprotejat doar s-a șters după fiecare număr și nu am rămas. Stai liniștita, părerea mea

| ReluWood a răspuns:

Cel mai probabil nu este cazul sa te alarmezi. Cu toate acestea, un risc exista chiar daca nu a existat ejaculare, intrucat lichidul preejaculator (lichid transparent cu rol in lubrefiere, secretat de glandele Cowper) contine intre 1-5% spermatozoizi. Tinanad cont ca a existat o ejaculare inaintea rapoartelor sexuale neprotejate, numarul de spermatozoizi poate fi mai mare datorita spermatozoizilor viabili inca ramasi in uretra de la ejacularea anterioara.

| Lilpumpkin explică (pentru ReluWood):

Prin puțin de tot, mă refer că doar s băgat-o de câteva ori, a durat în jur de un minut, mă gândesc că na, n-o apărea așa de repede