| Tiberiuss a întrebat:

Sper ca ai rabdare sa citesti, pls...

Nu stiu ce sa zic... M-am indragostit de o fata din clasa de la mine (a 7a), imi placea de ea de mai mult timp asa ca am zis sa vorbesc cu ea prin mesaje... Mult nu a durat, vorbeam in fiecare zi si am descoperit ca are foarte multe in comun cu mine. Chiar nu ma asteptam la asta! Avem aproape aceleasi personalitati si ganduri.Convorbirile noastre erau pastrate secret deoarece ne vorbeam lucruri personale ce ne-a apropiat si mai mult!
Asta m-a facut s-o iubesc la nebunie!
Din pacate are un prieten (de la liceu) si am i-am zis ca nu se potriveste cu el, cat mai subtil.Asta a suparat-o putin, dar desigur si-a revenit. Acum, tot vorbim, dar nu la fel de des.Ce ar trebui sa fac? Plsssss. Sunt disperat de cauza! ="(

Răspuns Câştigător
| Skyglory95 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o faci sa inteleaga sentimentele pe care i le porti! trebuie sa o faci sa simta si ea acelasi lucru, insa daca ea are o relatie cu un alt baiat si ii este bine, cel mai indicat e sa o lasi sa isi traiasca povestea de iubire cu acel baiat de la liceu.in momentul in care vrei sa intervi intre ei, trebuie sa te asiguri ca are sentimente mai intense fata de tine decat ce simnte pentru iubitul ei ca sa eviti neplacerile(sa o superi si sa o faci sa nu iti mai vorbeasca deloc)am trecut si eu prin d'astea insa eu am avut ajutor de la prietenii mai mari.insa daca nu o sa reusesti asta e.lucruri din astea se mai intampla...toti am suferit din dragoste(e singurul sentiment care ne place desi stim ca ne va face sa suferim)

6 răspunsuri:
| BESTNICK a răspuns:

Spune-i ce simti dude fara rusinewinking

| Tiberiuss explică (pentru BESTNICK):

Mie frica sa nu pierd prietenia pe care am cladit-o :"(

| Public22 a răspuns:

Daca ce i-ai spus a suparat-o, inseamna ca tine la prietenul sau si nu este de acord cu afirmatia ta! Cred ca ar trebui sa ramai cu ea la stadiul de amic, cel putin pana se va desparti de actualul iubit. Daca vorbeste cu tine lucruri personale, inseamna ca insemni ceva pentru ea, deci mai asteapta putin, petrece mai mult timp cu ea si dupa poti sa-i spui ce simti! Succes.

| Crissulina18 a răspuns:

Ce situatie...Cunosc si eu sentimentul si hai sa-ti zic ceva tind sa cred ca ea simte ceva pentru mine :un fel de siguranta, incredere si de ce nu drag?! Insa probabil se confrunta cu aceea relatie in care exista sentimente dar cu siguranta nu ii merge bine in aceea relatie, de aceea cred ca discutiile voastre au fost si mai profunde si de ce nu poate chiar inseamna ceva pentru ea atata persoana ta cat si relatia dintre voi2, insa are nevoie de o impingere iar aceea impingere o poti face tu spunandu-i ce simti si dupa hotarati de comun acord daca va exista ceva sau ramaneti doar amicihappy

| aif29 a răspuns:

Nu trebuia sa ii spui ca nu se potriveste cu prietenul ei pentru ca asta a afectat-o foarte tare mai ales ca tu erai un prieten bun de al ei. Eu zic sa nu mai disperi atat si sa stai calm pentru ca ce e facut e facut si nu mai poti schimba nimic. Incearca sa iti dai seama daca te place intr-un fel si daca o face, fa-o sa te placa si mai mult si asa o sa se desparta de prietenul ei. Tu doar sa te asiguri ca merita sa faci atatea pentru ea, totusi e doar clasa a 7a.

| Tiberiuss explică (pentru aif29):

Ea ar trebui sa fie in clasa a 8a dar, nu conteaza. Plus nu i-am zis ca nu se potriveste cu prietenul ei doar ca sa actionez eu. Am zis-o pentru ca ei chiar nu se potrivesc. Plus ca ea nu s-a suparat, nu i-a convenit afirmatia mea deoarece, normal, nu vrei sa auzi asta, dar totusi am vrut sa fiu cat mai sincer cu ea... Acum sper ca ne vom apropia tot mai mult.